به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سید سعید شاهرخی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد، اظهار کرد: وجود صاحبان قلم و شخصیت های فرهنگی در استان قزوین در نمایشگاه امسال به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی می تواند به ارتقای سرانه مطالعه و کتاب خوانی کمک کند.

وی اضافه کرد: کتاب حاصل فکر و اندیشه و تحقیق و مطالعه و یافته های بشری است که به صورت متمرکز گردآوری شده و می تواند در پیشرفت و توسعه کشور بسیار تاثیرگذار باشد.

شاهرخی تصریح کرد: با همه پیشرفت های علمی و فناوری هنوز کتاب حتی در رقابت با فضای مجازی جایگاه خود را حفظ کرده و به عنوان بزرگترین اختراع بشر در عصر حاضر محسوب می شود.

وی گفت: توجه به صاحبان قلم و اندیشه و بسترسازی برای رشد و توسعه کتاب خوانی باید محور کار همه مسوولان فرهنگی باشد تا بتوانیم جایگاه فرهنگی خود را تقویت کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: کسانی که در تولید فکر و اندیشه و ارتقای فرهنگی جامعه نقش آفرین هستند باید مورد تکریم قرار گیرند و از مدیران و روسای دانشگاه ها، مدارس و ادارات انتظار داریم با برنامه ریزی و بازدید از این نمایشگاه برای تامین کتب مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: برگزاری نشست های فرهنگی در کنار غرفه های متنوع عرضه کتب می تواند مورد استفاده صاحبان قلم، اندیشمندان و اصحاب رسانه گامی در مسیر افزایش سرانه مطالعه و کتاب خوانی در استان و کشور باشد.

در این مراسم از خانواده مرحوم نقی افشاری پیشکسوت عرصه نشر و رسانه تجلیل شد.

شاهرخی2