به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ، اسد عبدالهی  در جلسه سازمانهای مردم نهادبا اشاره به اینکه در این راه استان ما دیر شروع کرد و سازمان های مردم نهاد نیز مشکلاتی هم دارند که برای حل این مشکلات داشتن اراده قوی و ریسک پذیری لازم است گفت: این موسسات باید روی پای خود بایستند و به خود متکی باشند، اما باید بستری فراهم شود که دلسرد نشوند.

وی با اشاره به نقش مهم این سازمان ها برای حل مشکلات مردم افزود: این موسسات بسیار مفید و سودمند هستند و کار ما را سبک تر کرده اند.

فرماندار خرم آباد با بیان اینکه یکی از پروژه های مهم ما، موضوع انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری بوده که یکی از بزرگ ترین پروژه های مردمی است اضافه کرد: مردم با انتخاب درست خود می توانند باعث حل بسیاری از مشکلات شهر، استان و حتی کشور شوند.

عبدالهی با بیان اینکه موسسات مردمی می توانند افراد متخصص و دلسوزی را برای کاندید شدن معرفی کنند بیان داشت: فلسفه شورای شهر کمک فرهنگی است و باید این جلسات مستمر باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر دنبال حل مشکلات جامعه هستیم بابد کار تبلیغی و کار کارشناسی انجام دهیم که لازمه آن صحبت کردن است و کار سیاسی نمی تواند چندان مفید باشد افزود: جمهوری اسلامی طی ۳۸ سال اخیر خیلی کارها برای رفع مشکلات مردم انجام داده اما مشکلات خیلی زیاد است.

فرماندار خرم آباد با بیان اینکه مشکل متکدیان، فقر اقتصادی، اعتیاد، فرار از منزل از جمله مشکلاتی هستند که گریبانگیر مردم استان است و باید برای حل این مشکلات راهکاری اندیشیده شود گفت: در این راستا با برگزاری مداوم این جلسات امکان حل این مشکلات بیشتر است.

عبدالهی با خطیر خواندن نقش موسسات مردمی اضافه کرد: باید میان چنین موسساتی و مردم مشارکت دوطرفه باشد و یک اعتماد دوطرفه باید برقرار باشد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی لاینحل نیست و هیچ جامعه ای هم بدون مشکل نیست اما هنر باید به سمت حل این مشکلات باشد و در این راه موسسات مردم نهاد نقش عدیده ای می توانند داشته باشند.