به گزارش برنا،رباب عزیز خانی صبح چهارشنبه در چهارمین نشست کتاب‌خوان تخصصی اردبیل با موضوع مطالعات تاریخ تصریح کرد: از ابتدای سال جاری نزدیک به ۶۰۰۰ نشست کتاب‌خوان در استان برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری تنها ۵۲ نشست در بهمن ماه امسال اضافه کرد: در هر نشست به صورت میانگین سه تا پنج کتاب به مدعوین معرفی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید به اینکه نشست‌های کتاب‌خوان برای اقشار مختلف و گروه‌های سنی متفاوت برگزار می‌شود، اضافه کرد: در هر نشست کتبی متناسب با مدعوین و گروه سنی شرکت کننده معرفی شده است.

عزیز خانی تأکید کرد: نشست‌های کتاب‌خوان در موضوعات مختلف برگزار شده و به ویژه به مباحث تخصصی روز جامعه نیز توجه ویژه شده است.

وی با بیان اینکه نشست‌های کتاب‌خوان با استقبال قابل توجه همراه است، اضافه کرد: نشست کتاب‌خوان به دنبال نشر آگاهی در سطح جامعه و در بین اقشار مختلف مردمی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین به برگزاری نشست‌های جمع خوانی در استان اشاره کرد و گفت: در بهمن ماه امسال ۳۸ نشست جمع خوانی برگزار شده و اعضای کتابخانه‌های عمومی مشارکت کرده‌اند.

به گفته عزیز خانی برگزاری مسابقات روزنامه‌نگاری، نقاشی و نشست قصه خانی از دیگر برنامه‌های سال جاری است و علاوه بر این در مناسبت‌های مختلف نمایشگاه‌های کتاب نیز در کتابخانه‌ها برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: در نمایشگاه‌ها متناسب با موضوع برگزاری آن، کتب به اعضای کتابخانه‌ها جهت امانت معرفی می‌شود و در برخی از نمایشگاه‌ها با تخفیفات ویژه اعضای کتابخانه‌ها می‌توانند کتب را تهیه کنند.