به گزارش  خبرگزاری برنا از لرستان ، صبح امروز مجتمع متکدی سرای خرم‌آباد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان، فرماندار و شهردار خرم‌آباد در محله «گل‌سفید» افتتاح شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری خرم‌آباد در جلسه ای که در حاشیه آیین بهره برداری از این مجتمع برگزار شد ، گفت: بیش از 80 درصد آمار های ارائه شده در مورد تعداد متکدیان جمع آوری شده٬ درست نیست چرا که اکثر این افراد چندین بار در سال به دلیل این جرم دستگیر شده و به آمار گذشته اضافه می شوند.
محمود آشناگر راه حل این مشکل را ایجاد بانک اطلاعاتی متکدیان دانست و افزود: در صورت انجام این مهم٫ متکدیان شهرستان شناسایی و تعیین هویت می شوند.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار خرم‌آباد در خصوص افتتاح این مرکز اظهار داشت: این مکان جزو املاک سازمان بهزیستی بود که در اختیار شهرداری قرار گرفت و به مجتمع متکدی سرا تبدیل شد.
محمود آشناگر تأکید کرد: در این مرکز نیاز به همکاری دستگاه‌های مسئول درزمینهٔ تکدی‌گری داریم و بلافاصله بعد از جمع‌آوری متکدیان در این مرکز باید غربالگری شوند.
وی تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال متکدیانی که معتاد هستند باید به مراکز ماده ۱۶ معرفی شوند، افرادی که بیمار هستند به دانشگاه علوم پزشکی، بی‌سرپرست‌ها یا سالمندان به سازمان بهزیستی و سایر متکدیان نیز به دستگاه‌های مربوطه ارجاع خواهند شد.
معاون سیاسی فرماندار خرم‌آباد یادآور شد: متکدیان چهره شهر را زشت کرده و باعث ایجاد جو ناامنی شده‌اند. برخی متکدیان حرفه‌ای هستند و طبق قانون این کار جرم است.
آشناگر بر تهیه بانک اطلاعاتی متکدیان تأکید کرد و افزود: در این حالت چنانچه تکدی‌گر جمع‌آوری و به ارگان مربوطه ارجاع داده شود و پس‌ازآن نیز به این کار مشغول شود، بحث جرم را اعمال خواهیم کرد و مطابق قانون با آن شخص رفتار خواهد شد.
وی تأکید کرد: لازمه ساماندهی متکدیان همکاری همه ارگان‌های مربوطه است و انتظار داریم در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنند