به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، (چهارشنبه ۴ اسفند ماه) در دومین روز از برگزاری نشست مشترک کارشناسان مشارکت های اجتماعی و نمایندگان مجامع سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور در مازندران که به ریاست رضا حجتی مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در حال برگزاری است،خبر از کسب رتبه ی نخست کشور توَسط خراسان رضوی در حوزه ی ثبت متقاضیان تاسیس سمن در سامانه ی این وزارتخانه خبر داد.

منصور صادقی،رییس اداره توسعه مشارکت های اجتماعی وزارت با قدردانی از تلاش های علیرضا صمدی،رییس گروه مشارکت های اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان،تصریح کرد:در حال حاضر صدو هجده (۱۱۸) سمن خراَسان رضوی در فرایندهای مختلف صدور مجوز هستند.

علیرضا صمدی در حاشیه برگزاری این نشست ۴روزه،بیان داشت:کَسب این رتبه به واسطه ی فرهنگ سازی و تلاش روسای اداره های ورزش و جوانان در سوق دادن جوانان به صورت نهادمند در توسعه مشارکت های اجتماعی ، کمک به دولت و بسترسازی توسعه پایدار در جامعه است.

وی با بیان اینکه جزو معدود استان هایی که تمامی فرایندهای صدور مجوز را به صورت الکترونیک انجام می دهد، افزود: امید است هر چه سریع تر شرایط حضور قانونی و نهادمند جوانان در جامعه فراهم ‌شود.

لازم به ذکر است این همایش پیرامون مشارکت نهادمند جوانان و آسیب های اجتماعی از ۲تا۵اسفند در بابلسر در حال برگزاری می باشد