به گزارش برنا آذربایجان غربی، حسن انتظار گفت: همایش اقتصادی بین دو کشور ایران و آذربایجان در شرایطی فردا پنج شنبه در ارومیه برگزار خواهد شد که محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان حضور خواهند داشت.

وی افزود: اکنون بازار جمهوری آذربایجان بعنوان یکی از بازارهای جدید و بالقوه برای تجار است ضمن اینکه در دوران پسابرجام و افزایش سرمایه گذاری های خارجه در ایران این همایش میتواند فرصت خوبی برای نزدیکی تجار دو کشور و افزایش سطح همکاری ها باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه تصریح کرد: هیئت آذربایجانی که فردا به ارومیه خواهد بود متشکل از وزیر اقتصاد و معاون وزیر راه این کشور بهمراه ۵۴ نماینده از ۴۸ شرکت و ۶ هولدینگ بزرگ این کشور خواهد بود.

انتظار گفت: اگر چه تجاری از سراسر ایران و بخصوص استان آذربایجان غربی استقبال گسترده‌ای از این همایش داشته‌اند اما ظرفیت پذیرش تنها ۱۵۰ نماینده از شرکت های ایرانی برای شرکت در این مراسم وجود دارد و فعالان اقتصادی در حوزه‌های صنعت ساختمان و صنایع وابسته، صنایع غذایی(کنسانتره/کنسرو/آجیل)، آموزش، سرمایه گذازی، توریسم، بسته بندی، کشاورزی و دامپروری در آن شرکت خواهند کرد.

شایان ذکر است همایش اقتصادی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان غربی از فردا در هتل آنای ارومیه بمدت ۲ روز برگزار خواهد شد.