به گزارش برنا آذربایجان غربی، متن پیام بشرح زیر است:

آغاز سال ٩٦ را که مصادف با ولادت بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) است را به هم استانیهای عزیز تبریک عرض می کنم. سال ٩٥ با سختیهای زیادی شروع شد اما با سفر رئیس جمهور و به دنبال آن سفرهای تکمیلی به استان اقدامات اجرایی رونق گرفت.
استان آذربایجان غربی نیازمند یک سری پروژه های تاثیرگذار است که امیدواریم در سال ٩٦ به اجرای آنها بپردازیم. یکی از موضوعاتی که در محافل اقتصادی آذربایجان غربی مطرح بود توسعه راه آهن میانگذر تبریز-ارومیه بود که به عنوان ایده از سال ٩٤ مطرح است، این ایده در سال ٩٥ مراحل خود را طی کرده و بعد از سفر رییس جمهور به تصویب رسید امیدواریم اقدامات مطالعات و اجرایی آن در سال ٩٦ آغاز شود.
یکی از پروژه هایی که از ٢٤ سال قبل جزء آرزوهای مردم استان آذربایجان غربی است اتمام پروژه راه آهن مراغه به ارومیه است که اجرای این پروژه تا مهاباد پیش رفته بود اما به سبب نبود اعتبار ادامه آن ممکن نبود تا اینکه در سفر رئیس جمهور این اعتبار تامین شد و خوشبختانه اکنون همه بدهی های پیمانکاران و حتی مطالبات پیش پرداخت آنها نیز اجرا شد و بدون شک این پروژه در سال ٩٦ به بهره برداری می رسد.
از مباحث جدی آذربایجان غربی شاخص های سلامت است به طوریکه با کمبود ١٥٠٠ تخت بیمارستانی مواجه هستیم این مشکل نیز در سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی مطرح شد و بر این اساس احداث بیمارستان ٦٠٠ تخت خوابی در ارومیه به تصویب رسید و در بودجه سال ٩٦ قرار گرفت،  بیمارستان آیت الله خویی در خوی و بیمارستان کوثر در ارومیه نیز از مصوبات سفر رییس جمهور بود که اقدامات اجرایی بیمارستان آیت الله خویی آغاز شده و بیمارستان کوثر نیز در سال ٩٦ شروع می شود.
ردیف اصلاح شاخص های توسعه استان یکی از پروژه های تاثیرگذار آذربایجان غربی است که از سال ٩٢ مطرح بود و در سفر رئیس جمهور مستقل از بودجه های سنواتی ردیفی برای آن در نظر گرفته شد تا در سال ٩٦ اجرایی شود.
پروژه های نیمه تمام بسیاری طی سالهای ٩٢ تا ٩٥ به بهره برداری رسید به طوری که ٢٧٧٤ پروژه عمرانی با رقم ٦ هزارمیلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در رونق اقتصادی استان سهم بسزایی داشته است. در راستای تحقق به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز ٦٤٦ واحد تولیدی با ٣٧٣ میلیارد تومان بانکی بهره برداری شد که بر اساس آن ٢٤ هزار شغل ایجاد شد.
ان شاالله در  فروردین  ٩٦نیز  پروژه هایی که در سفر ریاست محترم جمهوری در خرداد ٩٥ کلنگ زنی شده بود به بهره برداری می رسد.
در پایان سالی خوب و خوش برای مردم ایران به ویژه مردم آذربایجان غربی آرزو مینمایم.