به گزارش برنا آذربایجان غربی، اسمعیل کریم زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی که با حضور وزیر نیرو به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری در ارومیه برگزار شد، افزود: سیلاب به 15 هزار و 200 هکتار از اراضی زراعی و باغی این استان خسارت زده است.

وی با بیان اینکه این اراضی اغلب به کشت گندم دیم و آبی، چغندر قند و کشت باغی اختصاص داشت، ادامه داد: حدود پنج هزار و 200 هکتار از این میزان شامل اراضی زراعی شهرستان ارومیه است و خسارت وارده به این اراضی در زمان حاضر به دلیل وسعت زیاد قابل ارزیابی نیست.

کریم زاده گفت: میزان خسارت وارده به محصولات کشاورزی از 20 تا صد درصد است و به بهترین باغ های استان که در حاشیه این رودخانه ها قرار دارد، وارد شده است.

وی برآورد اولیه میزان خسارت ها را در اراضی زراعی اشنویه حدود750 میلیارد ریال، در پیرانشهر حدود 150میلیارد ریال و در نقده حدود 46 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سه هزار و 210 کندوی مدرن زنبور عسل و چهار واحد تولید پرورش ماهی در اشنویه و پیرانشهر نیز دچار خسارت صد در صدی شده است.

وی با اشاره به پوشش بیمه ای 18 درصدی اراضی کشاورزی آذربایجان غربی، تسریع در پرداخت خسارت های وارده به کشاورزان این استان را خواستار شد.