به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در نشستی که به همین منظور با حضور اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران بهسازی شهری ایران و دکتر نصرتی شهردار قزوین برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: قزوین شهری در مسیر توسعه بوده و جزیی از تمدن ایران کهن است و امیدواریم پروژه احداث این موزه با سرعت مطلوبی اجرا شود تا شاهد اثری فاخر در شان تاریخ تمدن جهان اسلام در شهر قزوین باشیم.

حق لطفی با تاکید بر لزوم تعریف و اجرای پروژه هایی از این دست در همه شهرهای استان افزود: با توجه به حمایت موثر و همه جانبه شرکت مادر تخصصی عمران بهسازی شهری ایران و همچنین حضور و آمادگی شهرداری قزوین، می توانیم شاهد اجرای یک موزه متفاوت و دیدنی در شهر قزوین و بافت تاریخی آن باشیم.

وی با اشاره به بررسی انجام شده در خصوص مسایل حقوقی پروژه، نحوه تجهیز منابع و چگونگی طراحی و فاز بندی آن در این جلسه اظهار کرد: تدقیق، تعیین و ثبت آورده شرکت عمران بهسازی وزارت راه و شهرسازی و شهرداری قزوین شامل اراضی، پروانه ها و مالکیت آنها از جمله مصوبات این جلسه بود.

دبیر ستاد بازآفرینی استان قزوین با بیان اینکه موافقت نامه اجرایی این موضوع به همراه نکات مربوطه میان طرفین تنظیم می شود، ادامه داد: تعیین وضعیت آورده طرفین و تعیین شرکت عمران و مسکن سازان استان قزوین به عنوان کارگزار اجرایی این موضوع به موجب ماده4 قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی از جمله موارد این تفاهم نامه می باشد.

حق لطفی با تاکید بر لزوم مختلط و واجد ارزش انتفاعی بودن طرح موزه تاریخ تمدن جهان اسلام خاطرنشان کرد: انتخاب مشاور این پروژه جهت طراحی، با توجه به اهمیت آن که قرار است نمونه ای شاخص در جهان اسلام باشد، از طریق مسابقه و فراخوان انجام شده و مجموعه دستگاه های اجرایی به ویژه شرکت عمران بهسازی شهری راه و شهرسازی نیز بر روند تهیه طرح نظارت کامل خواهند داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین با اشاره به اینکه طرح معماری تهیه شده به تصویب کمیسیون ماده5 قزوین نیز خواهد رسید یادآور شد: تعیین سهم استانداری و وظایف مجمع جهانی شهرهای اسلامی و نحوه اجرای پروژه و برنامه زمان بندی آن از دیگر موارد مورد بررسی در تفاهم نامه می باشد.

حق لطفی با بیان اینکه تملکات باقیمانده در طرح توسط شهرداری صورت خواهد گرفت، گفت: امیدواریم با هم افزایی و حضور موثر کلیه دستگاه های مرتبط و اثرگزار شاهد اجرای طرحی ماندگار و شایسته در شهر قزوین باشیم.