به گزارش برنا،

حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی پیش از ظهر امروز در بازدید از مکان شهرک آزمایش در اردبیل اظهار کرد: اجرای چنین پروژه‌های اقتصادی برای تمامی انجمنهای حمایت شهرستانهای استان در راستای ایجاد بستر لازم برای افزایش خدمات حمایتی و آموزشی به خانواده‌های زندانیان امری ضروری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر تحرک اقتصادی و ایجاد درآمد پایدار توسط انجمنهای حمایت شهرستانها بیان کرد: ایجاد درآمد پایدار برای این انجمن می‌تواند در راستای رفع مشکلات و نیازمندیهای خانواده‌های زندانیان نیز نقش تاثیرگذاری داشته و از بروز برخی آسیبهای اجتماعی و مشکلات در بین این قشر جلوگیری کند.

قاصدی همکاری و مشارکت سایر نهادها و دستگاهها را با انجمن حمایت از زندانیان برای رفع نیازمندیها و مشکلات آنها مهم خواند و افزود: مددجویان زندانها که اغلب سرپرستان خانوار به شمار می‌روند با به زندان افتادن، خانواده آنها دچار مشکلات عدیده‌ای در زمینه مالی و تامین معاش خانواده می‌شوند که این امر می‌تواند زمینه‌ساز گرایش آنها به آسیبهای اجتماعی شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در صورت همکاری و مشارکت دستگاهها و خیران برای رفع نیازمندیها و معیشت خانواده‌های زندانیان در استان می‌توانیم از گرایش آنها به آسیبهای اجتماعی برای تامین معاش و رفع نیازمندیها جلوگیری کنیم.

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان استان اردبیل نیز گفت: شهرک آزمایش در زمینی به مساحت پنج هکتار در کیلومتر هفت جاده اردبیل به خلخال با مراکز تعمیر و نگهداری اتومبیل، ماشین شویی، تپه آزمایش گواهینامه پایه الف و اماکن لازم برای آموزش و آزمون دیگر پایه‌ها با هزینه برآوردی اجرای فاز اول به مبلغ 5 میلیارد ریال ایجاد خواهد شد.

قائمیان اظهار کرد: کاربرد این زمین پنج هکتاری که از سوی منابع طبیعی استان به انجمن واگذار شده برای ایجاد یک شهرک آزمایشی برای تمرین و اخذ آزمون گواهینامه های راهنمایی و رانندگی است که با توافق انجام شده با پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان اردبیل تمامی تمرینات و اخذ آزمونها در داخل شهر حذف و در این شهرک تجمیع خواهد شد. 

وی بیان کرد: با ایجاد این شهرک هم از بار ترافیکی برخی مناطق شهر که فعلاً محل تمرین و اخذ آزمون است کاسته خواهد شد و نیز عواید حاصل از درآمدهای این شهرک منبع مالی مناسبی برای افزایش حمایتهای مادی و آموزشی خانواده‌های زندانیان بی‌بضاعت خواهد بود.