به گزارش خبرگزاری برنا از گچساران؛در دیدار مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد  با فرماندار گچساران ، عبدالرحیم رحیمی در  سخنانی ضمن تاکید بر لزوم خدمات رسانی مطلوب به عشایر اظهارداشت: عشایر در طول دوران پرفراز و نشیب تاریخ ایران، نقش بسزایی در اقتصاد کشور ایفا کرده‏ اند.

رحیمی تصریح کرد: عشایر به عنوان عضو مولد جامعه نقش مهمی در تولید واقتصاد مقاومتی داشته که الگوگیری از تلاش عشایر از مصداق‌هایی است که باید در تحقق این شعار مد نظر قرار گیرد.

فرماندارگچساران خودکفایی عشایر را به معنای عدم نیاز آنان به حمایت‌های لازم در مسیر تولید را رد کرد و افزود: توجه و حمایت از این قشر پرتلاش از ضرورت‌های تداوم فعالیت تلاشگران این عرصه است.

 وی با بیان اینکه عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش کلیدی ایفا کردند و با تکیه براعتقاد راسخ خود به اسلام به مبارزه با رژیم طاغوت پرداختند و پس از پیروزی انقلاب نیز در صف جنگ علیه دشمنان جنگیدند و در همه میادین حضور فعال داشته و از نظام و انقلاب پشتیبانی می کنند.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به نزدیکی به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری از مسئولین امور عشایر خواستند تا نسبت به آگاه سازی و آماده نمودن زیرساختهای لازم برای حضور پرشور عشایر در این خصوص اقدام نمایند .

رحیمی افزود:از تعداد 56 حوزه روستایی بخش مرکزی گچساران تعداد سه حوزه مربوط به عشایر می باشد که در این دوره از انتخابات حضور داشته و هر حوزه تعداد سه نفر را به عنوان شورای خود انتخاب خواهند نمود.

وی ابراز داشت حوزه عشایر دریلا،آبگندی و دشت گز حوزه هایی هستند که دارای شعب اخذ رأی می باشند.

فرماندار گچساران با بیان این مطلب که در دولت تدبیر و امید و طی سالهای اخیر خدمات خوبی به عشایر منطقه ارائه شده است که از آن جمله جاده دسترسی به عشایر آبگندی و ..... به عشایر می باشد.

فرماندار گچساران خاطر نشان کرد تا کنون از هیچ کوششی در جهت خدمات رسانی به این قشر زحمت کش کوتاهی نکرده و هم اکنون نیز آمادگی لازم را جهت همکاری برای تسریع در حل مشکلات عشایر عزیز را داریم .

شایان ذکر است در پایان با اهداء لوح تقدیر از طرف رئیس زامان امور عشایر کشور و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از خدمات فرماندار گچساران تقدیر و تشکر بعمل آمد.