به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح در قزوین که بمناسبت 29 فروردین سالروز تشکیل ارتش برگزارشد اظهار کرد: از نگاه دینی و اسلامی نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی کشورگشا نیست، بلکه تأمین کننده امنیت و مقابله کننده با متجاوزان به حقوق ملت‌هاست.

وی افزود: ارتش به طور عام و نیروی زمینی به طور خاص در دوران انقلاب اسلامی با سربلندی امتحان خود را پس داد و با افتخار از این آزمون بزرگ بیرون آمد و در حالی که عوامل شاه دستور می‌دادند در مقابل مردم بایستند و تیراندازی کنند اما ارتش خود را از مردم می‌دانست و از میان مردم برخاسته بود و با آن‌ها همراهی کرد تا انقلاب به پیروزی رسید.

امام جمعه قزوین تصریح کرد:در دوران دفاع مقدس، ارتش تعهد و اقتدار خود را نشان داد و در جبهه‌های جنگ حضور فعال و ایثارگرانه و شجاعانه‌ای داشت و تقدیم ۴۸ هزار شهید سند افتخار ارتش است.

وی بیان کرد: این تجربه آماده شدن برای رسالت‌های بزرگ‌تر است و ارتش این دوران را به خوبی پشت سر گذاشت و مرحله جدید ماموریت این نیرو حضور در حمایت از نیروهای مسلح مقاومت اسلامی و مستضعفان در سراسر جهان است.

آیت‌الله عابدینی یادآورشد: حضور نیروهای مسلح ما در عراق و سوریه و موصل و در برابر اشرار آمریکایی، اسرائیلی، انگلیسی موجب امیدواری سایر ملل مظلوم جهان شده تا با امید به مقاومت خود ادامه دهند.

وی اظهارکرد: ارتش ما خود را مخاطب کلام خدا می‌داند و از مظلومان دفاع می‌کند و موجب دلگرمی و امید مردم مستضعف و ستم‌دیده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: نیروهای مسلح ما باید هرگونه سلاحی را برای این‌که دشمن را سرجایش بنشاند فراهم و با اتحاد به رسالت خود عمل کند.

آیت‌الله عابدینی گفت: ارتش جمهوری اسلامی خود را مهیا کرده تا زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت باشد و جهان پر از عدل و داد شود و مستضعفان به قدرت برسند.

وی با اشاره به جنایات اخیر داعش در به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان در سوریه اظهارکرد: جنایت استکبار و داعش که در یک حرکت غیر انسانی کودکان و بی گناهان را به شهادت رساند نشان می‌دهد باید به کمک ملل مظلوم جهان شتافت و امروز این کشورها تنها امیدشان به  ایران اسلامی و نیروهای مسلح است.

امام جمعه2