به گزارش برنا ، نوزدهمین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان خوی، با حضور مدیرکل توسعه ،تجهیز و نوسازی مدارس استان، معاونت آموزش ابتدایی اداره کل ، مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان ، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش خوی، اعضای شورای اسلامی شهر ،اعضای شورای اداری شهرستان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوی، خیرین مدرسه ساز و مدیران مدارس در محل سالن باشگاه فرهنگیان برگزار شد.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان نیز خطاب به خیرین مدرسه ساز بیان کرد: شما خیرین مدرسه ساز یار و یاور همیشگی نظام تعلیم و تربیت استان هستید .آفرین بر شما که با دستان مهربانتان مامنی می سازید سرشار از اخلاص . شما به حق ،گفته مولای متقیان امام علی (ع) را در عمل به یقین تبدیل کردید آن گونه که امام (ع) می فرماید کار خیر را انجام دهید و هرگز آن را کوچک نشمارید.

وی گفت: اولویت اول اداره کل نوسازی مدارس استان ارتقای جایگاه آموزش و پرورش با ساخت فضا های مطلوب آموزشی می باشد و توسعه فضا های آموزشی مناطق محروم در اولویت قرار دارندو تلاش می کنیم سرانه این مناطق را افزایش دهیم.

آخوندیان، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان ، با مثبت ارزیابی کردن میزان مشارکت خیرین مدرسه ساز در خوی، گفت : شهرستان خوی در امر ساخت و توسعه فضاهای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز در رتبه اول استان قرار دارد و خیرین مدرسه ساز استان، 228 میلیارد تومان برای ساخت مدرسه در مناطق مختلف استان متعهد شده اند.

رقیه حسین پور، معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان نیز اظهار کرد : ساخت و تجهیز مدارس در مناطق محروم و مرزی از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش خیرین مدرسه‌ساز در این مورد کلیدی است.وی همچنین گفت در ارتقای کیفیت آموزشی دو عامل فضا ی آموزشی و نیروی انسانی از اهمیت بالای برخوردارند که فضای آموزشی اولویت اول می باشد.

معاون آموزش ابتدایی مدیرکل در ادامه به آمار مدارس ابتدایی پیش ساخته ،کانکسی ، استیجاری و چرخشی شهرستان خوی اشاره کرد و گفت برای اینکه در این شهرستان  مدارس ابتدایی پیش ساخته ،کانکسی ، استیجاری حذف شود به 75 مدرسه نیاز داریم .

وی همچنین به آمار خیران آموزشی استان اشاره کرد و گفت: 4هزار و 928 نفر از معلمان مدارس سه سال است که بدون دریافت هزینه ای کلاس های فوق برنامه و تقویتی برای دانش آموزان که ضعف درسی دارند، اجرا می کنند واین آمار در سطح شهرستان خوی نیز 597 نفر می باشد.

 قدیرمحمدی، معاون اداره کل و مدیر آموزش و پرورش خوی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پرورش همواره پشتیبان و حامی پیشرفت و توسعه بوده است، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی تعامل بین مردم و دولت همواره موجب پیشرفت و رفع عقب ماندگی ها شده است.

مدیر آموزش و پرورش خوی  هدف از برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز را، الگو قرار دادن خیّرین، اشاعه فرهنگ مشارکت و دعوت به کار خیر دانست و گفت: ثمره دنیوی این کار، پیشرفت جامعه، ایجاد انگیزه برای دیگران و ظهور و بروز کارهای خیر در جامعه است.

وی در ادامه افزود : در سال گذشته از محل کمک های خیرین مدرسه ساز 17 کلاس درس درخوی مورد افتتاح قرار گرفته است و 76 کلاس درس نیز تا مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی کل پروژه های دولت تدبیر و امید را که در سال قبل افتتاح شده اند را 10 باب مدرسه با 70 کلاس درس بیان کرد  و گفت 37 مدرسه به سیستم گرمایشی تجهیز شده و 50000 متر مربع از سقف مدارس عایق کاری شده اند و ادامه داد که 17 پروژه با 150 کلاس درس نیز به صورت مشارکتی نیز در دست اقدام است.