به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در حاشیه اختتامیه ششمین جشنواره نوجوان سالم با حضور در منزل ورزشکار شهید حمید رضا مباشری از مقام شامخ شهدای انقلاب تجلیل کرد و گفت : عزت ، اقتدار و امنیت امروز جامعه مرهون ایثارگری شهدایی است که با بذل جان عزیز خود امنیت و اقتدار را به جامعه هدیه کردند .

در این دیدار که مدیر کل و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان نیز حضور داشتند ، دکتر مهرزاد حمیدی  از شهدابه عنوان  ذخایر معنوی  انقلاب یاد کرد و افزود  : همه ما در برابر  شهدا مسئولیم و باید آرمان های شهدا را به نسل جوان و نوجوان انتقال دهیم .

مدیر کل آموزش و پرورش  لرستان هم در دیدار با گرامیداشت یاد و خاطر ه 187شهید فرهنگی و 907شهید دانش آموز گفت : ترویج فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت از جمله برنامه هایی است که دستگاه تعلیم و تربیت برای زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا و انتقال آرمان های آنان به نسل آینده ساز در دستور کار خود قرار داده است .

گفتنی است که شهید حمید رضا مباشری  از ورزشکاران بنام استان در رشته ورزنه برداری بود که در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.