به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نشست پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد گفت: باید در انتخاب هیئت های اجرایی نگاه های سیاسی وجود نداشته باشد و توصیه های احزاب و تشکل های سیاسی مدنظر قرار نگیرد بلکه افراد معتمد، امین و بی طرف را به عنوان مسئول اجرای انتخابات تعیین کنیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی بیان کرد: انتخابات یک موضوع مهم در کشور ماست و مقام معظم رهبری در بیانات مختلف این مهم را تبیین کرده اند.

وی ادامه داد: باید انتخابات را جدی بگیریم و مشارکت مردم را در این عرصه مورد توجه قرار دهیم چراکه اصل اساسی در انتخابات حضور پررنگ مردم و این حضور تحکیم کننده مبانی انقلاب است بنابراین باید همه ما برای تحقق این اصل کمک کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: هر کسی موقعیت و تریبونی و یا توانی در اختیار دارد باید تمام دغدغه اش مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات باشد.

وی افزود: در خصوص انتخابات ریاست جمهوری برخی نواقص قانونی موجب حضور افراد مختلف برای ثبت نام شد ولی در انتخابات شوراها شاهد حضور اقشار مختلف مردم در این عرصه هستیم که بسیار مفید است و امیدواریم افراد توانمند و خدمتگذار به مردم و کشور انتخاب شوند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: بی طرفی مجریان انتخابات در اعتمادسازی مردم موثر است از این رو باید در انتخاب هیات های اجرایی نگاه های سیاسی وجود نداشته باشد و توصیه های احزاب و تشکل های سیاسی مدنظر قرار نگیرد بلکه افراد معتمد، امین و بی طرف را به عنوان مسئول اجرای انتخابات تعیین کنیم.

وی تصریح کرد: هیات های اجرایی انتخاب شده اند و هم اکنون انتظار داریم که در انتخاب اعضای شعب نگاه بی طرفانه وجود داشته باشد و برای انجام این وظیفه خطیر مسائل سیاسی دخالت داده نشود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: افرادی که قرار است رأی مردم را جمع آوری کنند باید از افراد امین و پاک انتخاب شوند چراکه براساس فرمایش رهبری آنچه در دست ما در جریان انتخابات می باشد حق الناس است.

وی اعلام کرد: متأسفانه برخی قانون شکنی ها وجود دارد که برای پیشگیری تذکر لازم را داده ایم و پس از این مرحله در صورت استمرار با برخوردهای قانونی پاسخ آن را خواهیم داد و قطع یقین از اقدامات مقابله ای غافل نخواهیم بود.

حجت الاسلام صادقی نیارکی افزود: هواداران نامزدها باید قانون را رعایت کنند چراکه در صورت تکرار و بی توجهی به تذکرهای قانونی تدابیر لازم برای اعمال قانون اجرایی می شود.