به گزارش خبرگزاری برنا مرکزی ؛  سعید فائض پور در نشست مشورتی دهیاران منتخب استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در روستاهای استان مرکزی، شرایط برای ایجاد اشتغال فراهم و زمینه آماده است، فقط باید رویکردها عوض شود و تمام تفکر و ایده به سمت اشتغال پایدار در روستاها و استفاده از پتانسیل های موجود در مسیر بهبود و رونق کسب کار روستایی گرایش پیدا کند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی افزود: دهیاران در حوزه ایجاد فضای تولید انرژی خورشیدی ورود کنند که در این حوزه تسهیلات خوبی وجود دارد و زمینه و بستر در روستاهای استان مرکزی مهیا است.

فائض پور بیان کرد: سال گذشته ۳۷۰ میلیارد ریال برای اشتغال روستایی در استان سرمایه گذاری شد و استانداری، اداره کل بنیاد شهید، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، پست بانک، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و بسیج سازندگی سپاه روح الله استان در این فرصت سازی اشتغال مشارکت داشتند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی ادامه داد: از آنجا که اکثر دهیاران استان جوان و تحصیل کرده و هر کدام در رشته ای متخصص هستند، بنابراین دارای ایده و فکر بکر هستند که باید این استعدادها در مسیر بهبود و ایجاد اشتغال در روستاها به کار گرفته شود.

وی خاطرنشان ساخت: با تعامل و همکاری اهالی روستاها و جذب سرمایه گذاران بومی که خارج از روستا زندگی می کنند، می توان کارهای مفید و ماندگار انجام داد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی ادامه داد: در روستاها برای ارایه خدمت و ایجاد اشتغال شرایط آماده بوده و فقط قدری همت، حرکت و ایده پردازی نیاز است.

فائض پور اضافه کرد: بر مبنای برنامه ریزی و پیگیرهای انجام شده، بیمه روستایی از ماه آینده در سطح روستاهای استان مرکزی برقرار می شود