به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی تولیدات دانش بنیان، نوآور و صنایع استراتژیک استان قزوین اظهار کرد: برنامه های حمایتی و مشوق های خاصی برای شرکتهای دانش بنیان متقاضی زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان قزوین در نظر گرفته شده است.

خانپور اذعان کرد: در این نمایشگاه ۸واحد تولیدی دانش بنیان مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان قزوین که به عنوان صاحبان ایده، تولید و اشتغال پایدار مطرح هستند حضور دارند.

وی در ادامه یادآور شد: شرکت های دانش بنیان متقاضی زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی می توانند از امکان پرداخت یک سوم بخش نقدی به میزان ده درصد و یا ده درصد بخشودگی نرخ حقوق انتفاع و همچنین امکان تقسیط بخش غیر نقدی تا 48ماه برخوردار شوند.

خانپور با اشاره به مشوق ها و برنامه های حمایتی برای شرکت های دانش بنیان گفت: دریافت تسهیلات و معافیت مالیاتی، معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان جهت تبدیل ایده به محصول و اشتغال دانش آموختگان برتر فناور، حمایت از صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی جهت حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی به صورت رایگان و .. از جمله برنامه های حمایتی از این شرکت ها می باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین تصریح کرد: در راستای شناسایی و کمک به واحدهای صنعتی دانش بنیان و توانمند نمودن آنها در حوزه تولید و صنعت، در حال حاضر ۱۹واحد دانش بنیان و مستعد دانش بنیان شدن در شهرکها و نواحی صنعتی استان مستقر می باشند.

خانپور توضیح داد: این واحدهای تولیدی در زمینه محصولات تولیدی مواد دارویی، نساجی و پوشاک، فرآورده های دارویی و آرایشی و بهداشتی، قطعات یدکی خودرو، فیلترهای صنعتی، فرآورده ها و بسته بندی کشمش و خرما، انواع لامپ و روشنایی، تولید فرو مولبیدن و نمک های رنیوم فعالیت دارند.