به گزارش  خبرگزاری برنا از فارس، حسین نعمتی  امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه انتخاب رئیس جمهوری در شرایط کنونی بسیار پیچیده و حساس است، افزود: نقش مشارکت و حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه در انتخابات ریاست جمهوری تهدیدات خارجی را کاهش می دهد.
وی در مورد فرهنگ قناعت که یکی از دستورات دینی است، خاطرنشان کرد: با اتلاف منابع روبرو هستیم و در این راستا باید فرهنگ قناعت مورد توجه قرار گیرد و نیز حمایت از تولید کننده و بخش خصوصی در دستور کار مسئولان اجرایی قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی استان فارس تصریح کرد: برای مقابله با تنگ نظری ها و مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی شورای اسلامی استان ورود کرده و در این مورد راهکارهای بسیاری ارائه کرده است.
نعمتی بیان داشت: موضوع حقابه بختگان، ریزگردهای نمکی، انجیرستان دیم، سایت گوزن زرد ایرانی و پیگیری اضافه شدن به عرصه آن و نیز حفاظتی شدن کوه خم، روشن کوه توجردی و گردنه خرس پاسارگاد برای حفاظت از گونه های خرس قهوه ای و سایت آهو در جنگل ایرانی، تورانی بناب و تبدیل آن به یک منطقه گردشگری از جمله برنامه هایی که شورای اسلامی استان در آن ورود کرده است.
وی اضافه کرد: پیگیری شورای استان در خصوص مدیریت واحد شهری که اگر این قانون ابلاغ شود هم جلوگیری از اتلاف منابع می شود و هم واحدهای خدمات رسان بهتر می توانند به مردم خدمت کنند ونیزتوانمند سازی آموزشی و پژوهشی و فرهنگی شورائیان ازجمله فعالیت های این نهاد مردمی است.
رئیس شورای اسلامی استان فارس ابراز داشت: آموزش شوراهای اسلامی را در 10 جلسه و در 10 منطقه  فسا ، مرودشت ، گراش ، جهرم ، کازرون ، لار ، آباده ، داراب ، شیراز و لامرد، 400 مورد بازدید از شوراهای اسلامی شهر و روستا وآموزش شوراهای روستایی با جمعیتی بالغ بر 6000 نفر را در 30منطقه استان و در دستور کار قرار گرفته  است.
نعمتی اظهار داشت:  برگزاری 3همایش بانوان عضو شورا ،جلسه مشترک با شورای اسلامی بوشهر و یزد ،اعزام 110 نفر از شورائیان و شهرداران به تهران و بازدید از پروژه های شهرداری و 96 مصوبه داشتیم درخصوص تأمین اجتماعی و بیمه کارگران ورایگان شدن خرید بیمه سربازی –وحق فنی داروخانه ها و خدمات پرداخت عابر بانک ها ازدیگر فعالیت های این نهاد مردمی است.
 وی خاطرنشان کرد: دعوت از سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در استان  شامل سیکل ترکیبی ، برق خورشیدی و تبدیل زباله به انرژی ونیزورود به عرصه اقتصاد مقاومتی در دستور کار جدی شوراها است تا از طریق شناسایی جاذبه های گردشگری ، بومی گری و جاذبه های سرمایه گذاری در مناطق روستایی و شهرهای کوچک  گامی موثر جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها فراهم شود.
این مسئول  تصریح کرد: بررسی 13 هزارو 860 مصوبه شوراها در استان ، ایجاد تفاهم نامه با بهزیستی ، کمیته امداد، جهاد دانشگاهی ، محیط زیستی و میراث فرهنگی و گردشگری ازجمله فعالیت ها ی شورا دراستان فارس است.
نعمتی با اشاره به اینکه در آمد میلیاردی از صنعت توریسم به حساب مرکز ریخته می شود و مبلغ ناچیزی در اختیار استان قرار می گیرد، افزود: حق پارکینگ تخت جمشید نزدیک به یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان بوده که چند صد تومان به مرودشت داده شده در حالی که خدمات رسانی بعهده شورا و شهرداری مرودشت است و باپیگیری زیر ساخت های آرمگاه کورش و با گرفتن مبالغ بازدیده کننده گردشگر یک تولید ثروت داشته و منطقه مادرسلیمان و پاسارگاد باید از این ثروت بهره مند شوند .
نعمتی بیان داشت: برای شناسایی جاذبه های گردشگری روستایی، ایجاد درآمد و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به کمک میراث فرهنگی به دنبال راه اندازی اقامتگاههای بوم گرایی هستیم که می تواند در آمد و شغل ایجاد کند .
وی اضافه کرد: با تشکیل بازارچه یا خانه صنایع دستی با همفکری میراث و شورای استان فضایی برای فروش صنایع دستی  ایجاد تا محصولات همان شهر و روستا به فروش برسد و تولید در آمد کند .
 رئیس شورای اسلامی استان فارس ابراز داشت: درآمد گردشگر استان نباید بنام استان و به کام مرکز باشد و دراین راستا ما آمادگی داریم که فضاهای موجود در شهرها و روستاها را در اختیار گردشگری قرار گیرد ونیزتوسعه اقامتگاههای بوم گردی و تورهای آشناسازی و تهیه خوراکهای محلی و پرداخت وام 50 میلیونی 4 درصدی به باغهای گردشگری در برنامه کارگروه میراث فرهنگی و شورای اسلامی استان است .
نعمتی اظهار داشت: با اجرای طرح محور مواصلاتی شمال وجنوب استان فارس ازمسیرخاوران، خرامه، سروستان، ارسنجان وپاسارگاد علاوه برکاهش فاصله 120 کیلومتری بارترافیکی را کم ومراود ات اقتصادی نیز  دراین مناطق افزایش می یابد.