به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رضا رشیدیان در این مراسم گفت: تقویت نیروهای مسلح ایران، تهدیدی برای هیچ کشوری نیست اما این نیرو در مقابل تهدیدات خارجی مقتدرانه ایستاده و جرات نزدیک شدن به متجاوزگران را نخواهد داد.

وی افزود: نیروهای مسلح ما از نظر توان تسلیحاتی و دفاعی در بهترین شرایط خود قرار دارند و در دورانی که کشورهای اطراف ما در جنگ و درگیری به سر می برند وجود نیروهای مسلح و ارتش قدرتمند کشور، آرامش بخش زندگی مردم است.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب ارتش را سرمایه و ذخیره ای برای ملت خوانده و حضرت امام (ره) نیز ارتش را پشتوانه ملت و حامی استقلال کشور می دانستند که این نشان از جایگاه ویژه ارتش در مسیر تداوم نظام جمهوری اسلامی دارد.

رشیدیان با بیان اینکه پیام روز ارتش، اتحاد ملت و ارتش در اطاعت از رهبری برای دفاع از نظام و کشور است؛ تصریح کرد: بزرگترین ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ اسلامی، مکتبی، ولایی و مردمی بودن آن است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر وروستا عنوان کرد: این انتخابات در بعد داخلی و خارجی 2 پیام دارد که در بعد داخلی نشان دهنده اتحاد داخلی است و در بعد خارجی برگزاری انتخابات پرشور می تواند به گسترش اقتدار و امنیت ما منجر شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود و تاکید بر عمل به قانون و سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در این انتخابات است.

فرمانده ارشد قرارگاه منطقه ای شمال شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: بعد از پیروزی انقلاب مخالفان تثبیت نظام شعار انحلال ارتش را می دادند که حضرت امام (ره) در راستای حمایت از این نیرو تضعیف ارتش را تضعیف اسلام و عاملان این تضعیف را خائن خواندند.

امیر رضا آذریان با بیان اینکه ارتش در زمین و هوا و آن سوی مرزها بر همه چیز اشراف و کنترل دارد، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، چهار پروژه تحقیقاتی ساخت انواع قطعات تانک نفربر، بالگرد، خودروهای تاکتیکی و خودروهای تانک را در برنامه دارد.

وی ادامه داد: ارتش همانند دوران دفاع مقدس آمادگی رزمی خود را در تمام زمینه ها حفظ کرده و آماده مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز از سوی بدخواهان و دشمنان است.

این مراسم با حضور مسئولان نظامی و انتظامی و مدیران استان از میدان 15 خرداد مشهد آغاز شد و در خیابان امام رضا ( ع ) پایان یافت.

در ابتدای این مراسم چتر بازان در محل رژه فرود آمدند و یگان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی استان شامل‌ پیاده نظام ویگان های خودرویی و سایر نیروهای مسلح ر‍ژه خود را آغاز کردند.

تیپ ها و یگان های لشکر 77 پیروز ثامن الائمه (ع)، هوانیروز، پدافند هوایی، یگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج ، نیروی انتظامی با نظم و انضباط خاصی در این مراسم حضور داشتند.

امیرعبدالله رشادی فرمانده پدافند شمال شرق کشور، سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) ، سردار امیری مقدم فرمانده انتظامی خراسان رضوی و دیگر فرماندهان نظامی و انتظامی نیز در این مراسم حضور داشتند.

29 فروردین، مصادف با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت حماسه آفرینی های دلاور مردان نیروی زمینی ارتش است.

هم زمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، نیروهای ارتشی به ندای امام راحل لبیک گفتتند و در نتیجه هم صدا و همراه با امت در براندازی نهایی رژیم ستمشاهی به ستیز بی امان با دشمنان انقلاب برخاست، و به همین همین مناسبت روز 29 فروردین از سوی امام ( ره ) به نام روز ارتش نامگذاری شد.