به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سید جواد حسینی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرهای کاشمر، تربت حیدریه ، تربت جام ، سبزوار ، نیشابور ،قوچان و چناران ، تایباد به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: در این راستا 16 نفر در سطح شهرستان های استان آموزش های لازم را دریافت کرده اند تا آموخته های خود را به مردم انتقال دهند و آنان را برای شرکت در انتخابات الکترونیکی آماده نمایند.

حسینی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده مقرر شده، قبل از انتخابات در اماکن عمومی این هشت شهر تعدادی از صندوق های الکترونیکی نصب و آموزش های لازم در زمینه چگونگی اخذ رای به مردم ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: بدین منظور 10 ست (‌مجموعه )‌کامل آموزشی در نقاط مختلف این شهرها برای مردم نصب می شود ضمن آنکه از طریق رسانه ها و صدا و سیما و نیز بیلبوردهای شهری هم این آموزش ها ارائه می شود.

وی گفت: با توجه به گستره فضای مجازی تصمیم بر آن شده تا بخشی از این آموزش ها از طریق کانال های تلگرامی در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارخراسان گفت: در عین حال برای ارزیابی میزان این آموزش ها و سنجش آمادگی مردم؛ عملیات تمرینی ( مانور) قبل انتخابات انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: سایر امکانات و تجهیزات مورد نیاز هم به تناسب در استان تدارک و تامین شده است.

تعداد کل صندوق های اخذ رای برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان که قرار است 29 اردیبهشت سال جاری برگزار شود، 9 هزار و 400 صندوق است.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این دوره در 73 شهر و نیز دو هزار و 574 روستای استان که تعداد داوطلبان آنها به حد نصاب رسیده است، ‌برگزار می شود.

با توجه به چهار میلیون و 500 هزار نفر جمعیت واجد شرایط اخذ رای در استان بیش از 9 میلیون تعرفه اخذ رای ویژه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به استان منتقل شده است.