به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه ازنا از رفع تصرف بیش از یک‌هزار متر، اراضی این منطقه خبر داد.  

احمد گودرزی افزود: صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی وظیفه‌ای برعهده آحاد جامعه بوده و در این راستا عزم جدی برای مقابله با تصرف اراضی ملی در استان به وجود آمده است که پیگیری‌های زیادی در این خصوص می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طی هفته گذشته بیش از هزار مترمربع از مراتع ارزشمند منطقه حفاظت شده اشترانکوه که توسط افراد بومی تصرف شده بود رفع تصرف شد.

گودرزی با بیان اینکه این افراد با احداث باغ قصد تصرف این اراضی را داشتند، افزود: با تنظیم صورت جلسه تخلفات از این اراضی رفع تصرف شده و تذکرات لازم نیز به آنان داده شد.

وی گفت: برای انجام هر چه بهتر وظایف دستگاه‌های اجرایی منابع طبیعی و محیط زیست باید این ادارات ارتقاء یافته و از امکانات بیشتری برای نظارت و حفظ اراضی ملی برخوردار شوند.

گودرزی  از برگزاری جلسه هم‌اندیشی هدایت و تعادل دام و مرتع با حضور دادستان ازنا خبر داد و گفت: این جلسه برای جلوگیری از ورود دام غیرمجاز به منطقه برگزار شد و پیرو آن به نتایج خوبی نیز در این زمینه رسیدیم.

وی همچنین  از دیگر اقدامات به نصب تابلوهای جدید در منطقه اشترانکوه اشاره کرد و یادآورشد: نصب این تابلوها با هدف معرفی منطقه، آموزش و ترغیب مردم و اطلاع‌رسانی و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی انجام شده است.