به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛با حضور سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر درمجلس شورای اسلامی وحجت الاسلام محمد سوری امام جمعه این شهردو طرح عمرانی توسط شهرداری پلدختر افتتاح شد.

برپایه این گزارش ؛ نصب آبنما درپارک ولایت و فاز اول  پارک صخره ایی در ورودی شمالی شهر دوطرح عمرانی هستند که روز پنج شنبه درراستای توسعه وعمران شهرپلدختر وبه همت شهرداری این شهربه بهره برداری رسیدند.

شهردار پلدختر در این خصوص به خبرنگاربرنا گفت: این آب نما در پارک ولایت شهرتوسط شهرداری پلدختر با هزینه ایی حدود پانصدمیلیون ریال طراحی ونصب شده است .

جهانگیر اکبری افزود: پارک صخره ایی شهر پلدختر نیزبه مساحت حدود 16هزار مترمربع احداث شده است.

اکبری تصریح کرد: عملیات اجرایی این در طح درسال  1383 شروع شده بودولی عملا به دلایل مختلف دچارتوقف شد ومردم ازمشاهده یک ورودی زیبا در شهرپلدختر محروم بودند.

شهردار پلدخترگفت: ما سال گذشته این پارک را جزءپروژه های اقتصادمقاومتی تعریف کردیم تا با با معطوف کردن همت وتلاش شهرداری روی  این پروژه ، پلدختر دارای ورودی شمالی زیبایی باشد.

وی با بیان اینکه این پارک در سه فاز تقسیم بنده شده است یادآورشد:  فاز راهگشایی واحداث راه پله هاوآلاچیق ها ،فازدوم نورپردازی پارک وفازسوم این پروژه نیز سنگفرشهاواحداث معابر پارک است.

اکبری با بیان اینکه اصل کار این  پروژه  عمرانی همین فازاول است  گفت:فازدوم این طرح یعنی نور پردازی آن هفته آینده اجرا خواهد شدو امکانات وتجهیزات آن نیزآماده شده است.

شهردار پلدختر با اشاره به فرارسیدن ایام انتخابات افزود: چون به ایام انتخابات نزدیک می شویم نخواستیم شائبه ایجاد شودکه این طرح در راستای تبلیغات انتخابات افتتاح شده است لذا تصمیم گرفتیم هرچه سریعتر فازهای بعدی هم به بهره برداری برسد.

جهانگیر اکبری همچنین  با اشاره به اینکه نصب ریتون غارکلمان کره نیز از دیگر زیبایی های این پارک در ورودی شمالی شهرپلدختراست اظهارداشت: اعتباری بالغ بر 650 میلیون تومان برای احداث این پارک صخره ایی هزینه شده است.