به گزارش برنا،آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل گفت: اینجانب از هیچ لیستی در شورای شهر حمایت خاص ندارم ، مردم قیم نمی خواهند و فصل الخطاب، تشخیص خود مردم است.
وی بیان کرد: تمام نقاط شهر و تمام نامزدها برای اینجانب محترم هستند ، نظر بنده لزوم رای دادن به شایستگی هاست؛ خواه از شمال شهر یا ازجنوب؛ یا مرکز شهربوده و یا در حاشیه ساکن باشد چه مهاجر باشد و چه مجاور.
او اظهار کرد: همه ما در استان یک خانواده را تشکیل می دهیم و شکاف و مرزبندی در داخل یک خانواده، جنایت است.
نماینده ولی فقیه در استان تشریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری نیز حمایت خاصی از کاندیدایی ندارم و خود اهالی باید در تشخیص صلاحیت سکانداری چهارساله کشور دقت کنند.
آیت الله عاملی موسم انتخابات را موسم رواج شایعه ذکر کرده و افزود: همه باید مواظب باشند شیطان حسنات آنها را غارت نکند مثل خوبی است که مال انسان را یک جا می برند ولی ایمانش را هزار جا.
وی گفت: امیرالمؤمنین وقتی حکومت را به دست گرفتند، خطبه ای به عنوان سیاست کاری خود ایراد کردند و فرمودند 'به خدا سوگند هرگز به اندازه سرسوزنی چیزی را پنهان ندارم و هرگز هیچ نوع دروغی نگویم'، آنچه در عرصه سیاست لازم است، شفافیت کامل و پرهیز از دروغ و صداقت کامل است.
وی در ادامه بیان معیارها افزود: اگر کاندیدایی خودش یا طرفدارانش به افراد و نهادهای رسمی، فحاشی و اهانت و هتاکی کردند، خودشان را از صلاحیت انداخته است.
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با تسلیت شهادت مرزبانان ایران اسلامی در مرز پاکستان برای چندمین بار اتفاق افتاده از مسئولین خواست در برابر این دولت به صِرف تذکر اکتفا نکنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان به مناسبت روز پاسدار و روز جانباز با تکریم مقام پاسداری و جانبازی از نقش خطیر پاسداران و جانبازان در اقتدار و استقلال و عزت کشور اسلامی تجلیل کرد.
وی همچنین به مناسبت روز معلم اظهار داشت: بهشت و جهنم و پیشرفت و سقوط جامعه در دست نظام تعلیم و تربیت آن جامعه است و قدرت تعلیم و تربیت از تمام قدرت ها بالاتر است و برای رسیدن به یک نظام تعلیم و تربیت آرمانی باید معلمان و مربیان جامعه از مکانت رفیعی برخوردار باشند. نماینده ولی فقیه در استان همچنین با تجلیل از مقام کارگر، آنها را از ارکان عزت کشور برشمرد و توجه بیشتر به این قشر را خواستار شد.
آیت الله عاملی در بخش دیگری از خطبه ها میزبانی مسابقات والیبال امیدهای آسیا را مورد اشاره قرارداد و افزود: این مسابقات با حضور 10 کشور آسیایی و هزاران تماشاگر و طرفدار برگزار خواهد شد و موقعیت بسیار مهم و بی سابقه برای استان اردبیل است و باید از مسئولینی که توانسته اند با تلاش مضاعف، امتیاز میزبانی این مسابقه بزرگ را برای استان اردبیل بگیرند، تشکر کرد.
وی همچنین از دولت محترم به خاطر تصویب امتیاز بندر خشک برای اصلاندوز تشکر کرد و آن را قدم مهمی در تقویت اقتصاد استان دانست.
امام جمعه اردبیل به مناسبت سرازیر شدن مهمانان خارجی از هفته آینده به استان از عدم ساماندهی محوطه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی انتقاد کرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان آلودگی اطراف اتوبانها و مراکز تفریحی استان با زباله را مورد انتقاد قرارداد و از اهالی خواست در تطهیر محیط زیست کوشا باشند.
وی به همین مناسبت تأسیس انجمن دوست داران محیط زیست استان اردبیل را اعلام و از تمام دلسوزان محیط زیست دعوت کرد به عضویت این انجمن درآیند.
خطیب جمعه اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل از جهت قابلیت های طبیعی در ایران بی نظیر و یک استان استثنایی است و ما باید به عنوان شکر این نعمت در حفظ ثروت های طبیعی نهایت تلاش را داشته باشیم.