مدیرعامل سازمان آتش نشانی اهواز در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: ساعت ۲۱ و ۵۲ دقیقه شب گذشته با تماس به سامانه ۱۲۵ مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی اهواز خبر رخدادآتش سوزی گسترده در خیابان انقلاب بین زینب و سروش اطلاع داده شد.

امیر نجفی ادامه داد: اولین تیم عملیاتی با توجه به نزدیکی ایستگاه آتش نشانی دو دقیقه بعد در محل حادثه حاضر بود. فرمانده عملیات به محض ورود با شعله های سرکش حریق که از انبار به بیرون زبانه می کشید مواجه شد؛ بنابراین همزمان با اجرای عملیات اطفای حریق تقاضای نیروهای کمکی کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: از ایستگاه های همجوار هفت دستگاه خودروی اطفای حریق، تانکر آبرسان و خودروی امداد و نجات به محل اعزام و عملیات اطفا با قدرت هرچه تمام تر ادامه پیدا کرد.

نجفی بیان: با وجود دود بسیار سنگین متساعد شده از سوختن مواد پلاستیکی تشکیل دهنده لوله های سبز و پلیکا و همچنین حرارت بسیار زیاد آتش مواد مشتقات نفتی، آتش نشانان با جانفشانی موفق شدند حریق را در فروشگاه و انبار مسقف کنترل و در نهایت با مهار آن از سرایت آتش به سایر ساختمان های همجوار جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: دراین عملیات یکی از آتش نشانان بر اثر حرارت بسیار بالا و دود شدید دستخوش دودزدگی شد که برای مداوا به آمبولانس هلال احمر منتقل شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: مأموریت اطفای حریق ساعت یک بامداد امروز به اتمام رسید. در عملیات اطفای حریق نیز ۹ دستگاه انواع خودروهای عملیاتی به همراه ۳۰ آتش نشان حضور داشتند.

 

وی در پایان قدردانی کرد: از نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس، عملیات برق و آتش نشانی شرکت نفت مارون که در اجرای این ماموریت ما را همراهی کردند، تقدیر و تشکر می کنیم.

به گزارش خبرنگار برنا، با وجود اطفای حریق در بامداد امروز اما برخی از آتش نشانان چند ساعت بعد از اطفای حریق نیز در صحنه حادثه ماندند تا دود فراوان ناشی از آتش (دود گسترده ناشی از سوختن مواد پلاستیکی و مشتقات نفتی تا چند منطقه بعد از کمپلو رسیده بود) را با فن های فشار قوی خارج کنند.

خبرنگار: کوثر کریمی