به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در جمع نمازگزاران جمعه شهر ضیاء آباد افزود: هیچ کس حتی منتقدان دولت نیز نمی توانند دستاوردهای دولت در زمینه کاهش تورم از 44درصد به زیر 10درصد، پیشی گرفتن صادرات از واردات و رساندن رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت را انکار کنند.

همتی در ادامه گفت: امروز جمهوری اسلامی با سرافرازی و اقتدار در صحنه های جهانی نقش تعیین کننده ای ایفا می کند و از ضریب امنیتی بالایی که در کشورهای پیشرفته نیز وجود ندارد برخوردار است.

وی با بیان اینکه با تلاش دانشمندان خود و با حمایت های مقام معظم رهبری و درایت دولت و پشتیبانی مردم به صورت رسمی به کشورهای دارای انرژی هسته ای پیوسته ایم ادامه داد: با رفع قطعنامه ها، شرایط اقتصادی و بانکی کشور به شرایط عادی خود بازگشته است.

استاندار قزوین یادآورشد: در فضای پسابرجام در استان قزوین میزان صادرات از 350میلیون دلار به 675میلیون دلار افزایش یافت و در تداوم این سیاست دستیابی به یک میلیارد دلار صادرات را در سال جاری هدف گذاری کرده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نباید از احیای کارخانه های فرسوده غافل شویم که در این دولت بسیار به آن توجه شد افزود: تحریم ها در دوران گذشته مانند ویروس بر اقتصاد کشور تاثیر گذاشته بود ولی سیاست های دولت تدبیر و امید توانست این ویروس را از تن نحیف اقتصاد کشور حذف کند.

استاندار قزوین ادامه داد: امروزه کشور مانند یک هواپیما از روی باند پر از چاله و گودال برخاسته و درحال اوج گرفتن است ولی تا رسیدن به نقطه نهایی و مطلوب فاصله دارد و باید با صبرو تلاش برنامه ها را پیش برد.

همتی با بیان اینکه باید رقابت های انتخاباتی سازنده و ارزشی باشد اذعان کرد: اگر فرهنگ و اخلاق در جامعه اسلامی نادیده گرفته شود ما با ترامپ و کشورهای غربی و سکولار فرقی نمی کنیم.

استاندار قزوین با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای گفت: امیدواریم مردم با حضور پرشور خود در انتخابات به دولتی برخوردار از عقلانیت و توانمندی و کارآمد رای بدهند.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم در انتخابات پیش رو به عاقل ترین، متین ترین و آینده دارترین نامزد رای دهند و با پرهیز از افراد هیجانی و شعاردهنده در روز 29اردیبهشت به برگزاری انتخاباتی باشکوه و با نشاط در کشور کمک نمایند.

این مقام مسئول در پایان در خصوص حل مشکلات بخش ضیاء آباد از قبیل تسریع در احداث جاده ضیاء آباد به آبترش، اجرای آبیاری قطره ای و داربستی کردن باغات این بخش، تکمیل سالن ورزشی ضیاء آباد، پیگیری دریافت سیگنال های شبکه قزوین در این بخش، احداث شهرک گلخانه ای در 870هکتار از شهرستان تاکستان و تکمیل سد نهب تاکستان به مدیران مربوطه دستور داد.

در جریان سفر استاندار قزوین به ضیاء آباد، کلنگ احداث پارک مشاهیر این شهر با برآورد اولیه سه میلیارد ریال اعتبار در پنج هزار متر مربع به زمین زده شد که این طرح قرار است تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری برسد.