به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین روز جمعه در نشست شورای اداری بخش ضیاء آباد که در بخشداری این شهر برگزار شد اظهارکرد: تخریب دولت و سیاه نمایی ها علیه خدمات صورت گرفته روش مناسب و اخلاقی برای جلب توجه و کسب رای نیست و این کار در شان کاندیداها نمی باشد.

همتی اذعان کرد: بخش ضیاء آباد با داشتن چهره های ماندگار ورزشی و شهدا و آزادگان برجسته دفاع مقدس برای مردم استان نقطه ای شناخته شده است.

وی در ادامه به تلاش های دولت برای حل مسائل و مشکلات مردم در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: دولت با وجود تمامی محدودیت های مالی و کمبود اعتبارات تلاش می کند نیازهای آموزشی، بهداشتی، عمرانی و اجتماعی مردم را به شکل مطلوب مرتفع سازد و در این خصوص از هیچ اقدامی دریغ نمی کند.

استاندار قزوین با بیان اینکه دشمنان از آغاز انقلاب پیوسته به فکر توطئه‌ و نیرنگ علیه نظام و کشور ما بوده اند افزود: دشمنان پس از نتیجه نگرفتن از شیوه های گذشته به دکترین تحریم های اقتصادی و فروپاشی از درون روی آوردند که خوشبختانه با دیپلماسی فعال دولت تدبیر و امید و حمایت رهبری و مقاومت مردم این توطئه خنثی و بی اثر شد.

همتی ادامه داد: به برکت این دیپلماسی فعال و سیاست های دولت تدبیر و امید امروز ایران در زمینه ورود داروهای نایاب، تجهیزات دانش و فناوری با مشکل خاصی مواجه نیست و با تمامی دنیا در حال داد و ستد و تعامل است.

وی اضافه کرد: به دلیل سیاست های نادرست در گذشته 18قطعنامه توسط شورای حکام سازمان انرژی اتمی و شواری امنیت سازمان ملل متحد علیه کشورمان منعقد شد و ناپایداری های به وجود آمده در کشور اقتصاد ایران را به یک هواپیمای در حال سقوط تبدیل کرده بود اما این دولت از سقوط این هواپیما جلوگیری کرد.

استاندار قزوین با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با اقتدار و پشتیبانی از حمایت های رهبری و مردم در برابر 6کشور ابر قدرت دنیا به توافق هسته ای دست یافت خاطرنشان کرد: اگر تمامی آنچه در این مذاکرات گذشت و آنچه به دست آمد بیان شود بسیاری از زبانها از انتقاد فرو می ماند ولی مصلحت کشور چنین نمی باشد.

همتی با بیان اینکه بسیاری از منتقدان می پندارند فعالیت های هسته ای کشور متوقف شده است افزود: برخلاف این دیدگاه فعالیت های هسته ای کشور با سرعت و شتاب بیشتری در حال پیشرفت است به گونه ای که در همین استان قزوین 2طرح مربوط به انرژی هسته ای اجرا شده و در حال اجرا است که شامل دومین مرکز پرتودهی صنعتی بومی که ماه قبل شاهد افتتاح آن بودیم و دیگری طرح چشمه نور است که در حال پیگیری می باشد.

وی در ادامه با اشاره به شرایط استقرار دولت تدبیر و امید، رشد منفی اقتصادی 6.8درصدی، افزایش نرخ ارز، تورم 44درصدی و کاهش قدرت خرید مردم را از جمله مشکلاتی که دولت یازدهم در آغاز به کار با آن روبرو بود برشمرد و توضیح داد:دولت تدبیر و امید که عصاره رای ملت است با مصلحت اندیشی و پیروی از عقلانیت و تدبیر، قفل و زنجیرهای تحریم را که به دست و پای اقتصاد کشور بسته شده بود باز کرد و شیوه ای نو در حل مسایل و معادلات جهانی گشود.

استاندار قزوین با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال برای حل مشکلات اقتصادی کشور افزود: باید براساس فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر درون زا بودن و برون نگری اقتصاد به دنبال کاهش وابستگی به نفت و بهره برداری از ظرفیت های گردشگری و صادرات غیرنفتی در کشور باشیم که در دولت یازدهم در این زمینه ها توفیقات زیادی به دست آمد.

همتی به موفقیت های دولت تدبیر و امید در زمینه صادرات نیز اشاره کرد و ادامه داد: برای اولین بار در این کشور پس از انقلاب صادرات کشور یک میلیارد دلار از واردات پیشی گرفت و قاچاق کالا از 25میلیون دلار به 15میلیون دلار کاهش یافت که نشان دهنده درستی مسیر انتخاب شده در اداره کشور است.

وی در ادامه با اشاره به برخی شعارها درآستانه انتخابات افزود: طرح برخی شعارها در آستانه انتخابات نشان می دهد برخی ظرفیت های اقتصادی کشور را به خوبی نمی شناسند و باید اذعان کرد عملگرایی در این حوزه به آگاهی و اطلاعات دقیق تری نیازمند است.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید صادقانه و کارشناسی شده با مردم صحبت کنیم تصریح کرد: با نزدیک شدن به آستانه انتخابات حجم تخریب ها و سیاه نمایی ها علیه دولت افزایش یافته که این موضوع در جامعه اسلامی اخلاقی و شایسته نیست.

همتی ادامه داد: در آستانه انتخابات، حجم تخریب ها علیه دولت سرعت گرفته و برخی به سیاه نمایی مشغول هستند درحالیکه انتظار می رود با مردم صادقانه سخن گفت و در انتقاد از دولت از جاده انصاف خارج نشد.

وی افزود: کسانی که با قصد و نیت تخریب دولت می خواهند خودشان را معرفی کنند باید بدانند این کار نه مورد رضای خداوند و مردم است و نه نتیجه و ثمری به دنبال خواهد داشت.

استاندار قزوین در ادامه بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: اکنون با توجه به شرایط حساس کشور و روی کار آمدن فرد غیرمتعادلی در آمریکا به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و دولتی با تدبیر و درایت با دیپلماسی فعال نیازمندیم تا توطئه‌های دشمنان را مانند گذشته خنثی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان قزوین اظهارکرد: از سال 74تا دولت یازدهم 21هزار هکتار آبیاری تحت فشار در استان انجام شده بود اما در سه و نیم سال گذشته 26هزار هکتار طرح آبیاری تحت فشار در دست اجرا قرار دارد و در سایر زمینه ها شامل داربستی کردن باغها، مدیریت منابع آب و احداث بیمارستانها نیز این پیشرفت مشهود است.

در ادامه امام جمعه، شهردار و بخشدار ضیاء آباد و فرماندار تاکستان مهمترین مشکلات این بخش را با استاندار قزوین در میان گذاشتند.