به گزارش خبر گزاری برنا در استان تهران،  هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در مراسم همایش اقتصاد مقاومتی(تولید و اشتغال) و کلنگ زنی ساخت بزرگترین کشتارگاه مکانیزه جنوب استان تهران گفت: حرکت نکردن در قالب برنامه محوری، رفتارهای پرخطر اقتصادی و سلیقه ای عمل کردن دولت نهم و دهم در حوزه اقتصادی کشور باعث بوجود آمدن ناهنجاری های زیاد و مشکلات فراوان برای کشور شد که دولت یازدهم هنوزهم درگیر برخی از این موارد است.

وی ادامه داد: دولت نهم و دهم در طول حاکمیت 8 ساله خود بر کشور به رغم داشتن درآمد 600 میلیارد دلاری رشد اقتصادی کشور را به منفی شش درصد و تورم کشور را به بالای 44 درصد رساند که این موضوع بیانگر عدم داشتن برنامه درست اقتصادی از سوی مسئولان این دولت بود.

جمالی پور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با به کارگیری تیم خوب اقتصادی و اداره امور با برنامه هنوز نتوانسته است برخی مشکلات برجا مانده از دولت قبل را حل و فصل کند اظهار داشت: دولت یازدهم با درآمد 128 میلیارد دلاری در طول سه سال گذشته توانسته رشد اقتصادی کشور را از منفی شش به مثبت چهار و تورم را به 10 درصد برساند.

وی وعده برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را مبنی بر اینکه پس از رای آوردن به مردم پول خواهند داد بر خلاف اصول اقتصاد مقاومتی، باعث ایجاد تورم و سم برای رشد اقتصادی دانست و اظهار داشت: امروز دولت در پرداخت یارانه ها که حدود 4 هزار و 400 میلیارد تومان در ماه می شود دچار تنگنا است و افزایش این مقدار باعث مشکلات عدیده زیاد برای کشور خواهد شد.

جمالی پور با اشاره به اینکه با پولی که دولت در حال حاضر در قالب یارانه ها به مردم عرضه می کند می توان در سال 5 تا 6 هزار شغل ثابت برای جوانان ایجاد کرد بیان داشت: ایجاد شغل پایدار برای جوانان فرایندی زمان بر و هزینه بر است و دولت دکتر روحانی برخلاف دولت قبل نمی خواهد با دادن وام های کم تحت عنوان طرح های زود بازده مشکلات کشور را در این حوزه سطحی برطرف کند.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در طول چهار سال گذشته همواره سعی کرده است نگاه تک بعدی و سلیقه ای را از اقتصاد کشور برطرف کند و ساختار جدید بر اساس یک برنامه مدون و متوازن برای اقتصاد کشور پیاده کند که مردم آثار خوب این برنامه را که شامل شکوفائی اقتصادی و رفع رکود خواهد بود را در چهار سال آینده شاهد خواهند بود.

جمالی پور در ادامه به ظرفیت های فوق العاده کشور در حوزه های مواد معدنی، کشاورزی، موقعیت ژئوپولوتیک و نیروی انسانی باهوش کشور اشاره کرد و افزود: کشور ایران دارای ظرفیت های اقتصادی خوبی است که در اثر نداشتن برنامه اقتصادی مدون از سوی مسئولان و عدم فرهنگ سازی مناسب در جهت همکاری مردم و نقش فعالانه داشتن آنان در حوزه اقتصادی مغفول مانده است.

وی ادامه داد: اجرای درست برنامه های اقتصاد مقاومتی، اجرای اصل 144 قانون اساسی و منویات رهبر معظم انقلاب می تواند بسیاری از مشکلات کشور را در حوزه اقتصادی برطرف نماید.

مراسم همایش اقتصاد مقاومتی(تولید و اشتغال) و کلنگ زنی ساخت بزرگترین کشتارگاه مکانیزه جنوب استان تهران روز دوشنبه با حضور جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، برائی نژاد سرپرست دامپزشکی استان تهران، منصوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و جمعی از مدیران ارشد شهرستان ری در این شهرستان برگزار شد.