به گزارش برنا،

حمید لطف‌اللهیان روز جمعه در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی پیرامون دریاچه شورابیل تصریح کرد: توسعه امکانات فرهنگی و گردشگری در پیرامون دریاچه شورابیل از برنامه‌های شهرداری اردبیل است.

وی افزود: در پیرامون منطقه نمونه گردشگری شورابیل پروژه‌های متعددی تعریف شده که از آن جمله آمفی‌تئاتر روباز برای اجرای برنامه‌های هنری است.

شهردار اردبیل اجرای رینگ سلامت و پیاده‌روی را یادآور شد و گفت: خودروی مخصوص تنظیف چمن مصنوعی رینگ پیاده‌روی نیز تهیه شده است.

لطف‌اللهیان با اشاره به خرید قطارهای گردشگری  اضافه کرد: قطار گردشگری بنزینی در مسیر مخصوص تردد خودروها جایگزین تردد خودرو در محوطه دریاچه خواهد شد.

وی افزود: بعد از تکمیل پروژه‌های عمرانی فعلی تردد خودروها با هدف سلامت‌محور ساختن دریاچه متوقف شده و به جای آن وسایل حمل‌ونقل دیگر تعبیه می‌شود.

به گفته شهردار اردبیل چهار ورودی برای دریاچه تعبیه شده که در حال تکمیل هستند و می‌توانند موجب رونق تردد شهروندان و به ویژه گردشگران باشند.

شهردار اردبیل با اشاره به احداث چند پارک جدید در پیرامون دریاچه متذکر شد: دریاچه شورابیل مهم‌ترین المان طبیعی شهر است و تمامی این اقدامات با هدف توسعه گردشگری این دریاچه انجام می‌شود.