به گزارش خبرگزاری برنا از قم به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، امیر طیبی­ نژاد در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی قم اظهار کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی و زیرساختی شهرک‌های صنعتی قم، این استان آماده جذب سرمایه گذاران خارجی است.

وی با بیان اینکه در گذشته مدیران تولید و صنعت خارجی تنها به چند استان محدود سفر می‌کردند و در نهایت اقدام به سرمایه گذاری می‌کردند گفت: امروز شاهدیم که سرمایه گذاران بسیاری برای حضور در ایران قم را به عنوان مکانی ایده آل مورد ارزیابی قرار می‌دهند و ما امیدواریم با همکاری و همت همه دستگاه‌های استان شاهد حضور سرمایه‌های کلان در استان باشیم.

طیبی‌نژاد با اعلام آمادگی برای پذیرش سرمایه‌های خارجی در سطح شهرک‌های صنعتی قم افزود: طی چند سال اخیر همکاری‌های خوبی توسط بخش خصوصی ایران با طرف خارجی صورت گرفته که منجر به ایجاد واحد صنعتی و اشتغالزایی شده و طی روزهای آینده نیز یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌های خارجی استان رقم خواهد خورد.

ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی قم نیز در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن فضای پیش روی اقتصاد کشور گفت: خوشبختانه طی ماه‌های جاری شاهد ارائه تسهیلات مناسب و بلند مدت برای ورود دستگاه‌های پیشرفته صنعت و تولید و همچنین تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی از سوی مراکز مالی هستیم که امیدواریم این اقدام فصل جدیدی از گشایش‌های پیش روی تولید و صنعت کشور باشد.

وی با ارزیابی اوضاع اقتصادی کشور در سال جاری تاکید کرد: امسال برای تولید و اشتغال سالی متفاوت خواهد بود و معتقدیم فضای فعالیت اقتصادی باز خواهد شد.

خاکی با اشاره به علاقه و حضور کم‌سابقه سرمایه گذاران خارجی طی چند سال اخیر در قم بیان کرد: با تعامل مناسب ایجاد شده بین قم و استان گنسوی چین، آنها علاقه زیادی برای احیا جاده ابریشم که بخش قابل توجهی از آن از ایران و مسیر قم طی می‌شود دارند و برای قم نیز نقشی مهم متصور هستند.