به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، نشست خبری سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفته معلم در محل دفتر مدیرکل برگزار و ضمن تشریح اقدامات و برنامه های گرامیداشت این هفته توسط اداره کل آموزش و پرورش قزوین بر تکریم و حفظ جایگاه معلمان تاکید شد.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در این نشست ضمن تبریک هفته معلم و خیرمقدم به معصومه حمیدی دانش آموز قزوینی که موفق به کسب رتبه نخست رشته قرائت در پنجمین مسابقات بین المللی قرآن کریم شده است و خانواده این دانش آموز که در محل نشست حضورداشت بالاترین تکریم معلمان را انعکاس خدمات آنان دانست.

قاسمی با تاکید بر تلاش برای ارتقای ملی و بین المللی سطح آموزش و پرورش گفت: وجود دانش آموزان ملی و بین المللی نشان دهنده جایگاه والای آموزش و پرورش قزوین است تاجایی که 2-1 هفته گذشته 4دانش آموز از ایران برای شرکت در المپیاد زیست شناسی عازم انگلستان شدند که یکی از آنها معین قاسمی از استان قزوین بود.

وی ادامه داد: همچنین دو نفر از دانش آموزان دختر دبیرستان فرزانگان قزوین به مسابقات ریاضی در سئول اعزام شدند که حاکی از طراز ملی و بین المللی آموزش و پرورش قزوین است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به دغدغه آموزش و پرورش در حوزه های تربیتی کار در این ارگان را حیات طیبه دانست که درصدد تربیت دانش آموزان دین محور و با اخلاق است.

قاسمی در تشریح برنامه های آموزش و پرورش قزوین در هفته معلم ابرازکرد: نخستین برنامه آموزش و پرورش مراسم تجلیل از معلمان نمونه است که در این راستا 224معلم نمونه منطقه ای شناسایی شده اند و 254نفر نیز در سطح کشور مطرح هستند و یک نفر را هم به عنوان معلم برتر استان قزوین در سطح کشور از شهرستان البرز معرفی کرده ایم که طی مراسمی با حضور رئیس جمهور و... از آنان تجلیل خواهد شد.

وی ادامه داد: 12اردیبهشت همزمان با آغاز هفته معلم مسئولان آموزش و پرورش با حضور در گلزار شهدای قزوین با تقدیم گل و نثار فاتحه با آرمان های شهدا تجدید بیعت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین تجلیل از 4500نفر از پیشکسوتان دهه سی آموزش و پرورش با حضور دکتر صافی مشاور بازنشستگان وزیر آموزش و پرورش، برگزاری مراسمی در الموت غربی با حضور دکتر دانش، مراسم تجلیل از فرزندان شهدای فرهنگی به عنوان یک کار ابتکاری، تجلیل از جانبازان و ایثارگران، مراسم پیاده روی، تکریم مفاخر فرهنگی استان قزوینٰ با حضور موسسین مدارس غیردولتی، تجلیل از رسانه های فعال در عرصه فرهنگ، برگزاری جلسه با معلمان نمونه استانی با حضور استاندار و اعضای شورای شهر را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش قزوین در این هفته برشمرد.

قاسمی افزود: همچنین سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مسئولان آموزش و پرورش، برپایی نمایشگاه پژوهش در فرهنگ اقوام و ملل،نواختن زنگ سپاس در مدارس استان مقارن با 12اردیبهشت،دیدار با رهبری و رئیس جمهور طی 17 و 16اردیبهشت دیگر برنامه های آموزش و پرورش را در این هفته تشکیل می دهند.

وی به اقدامات اجرایی آموزش و پرورش در هفته معلم هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه وعده تشکیل مدارس ملی در قزوین محقق شد و احداث مدرسه انرژی اتمی در سفر دکتر صالحی به تصویب رسید که عملیات اجرایی آن در هفته معلم آغاز می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین ادامه داد: ساخت این مدرسه با هماهنگی استاندار و معاون عمرانی وی و توافق با سازمان انرژی اتمی در دستور کار قرار گرفته که باید دارای استاندارد حداقل 4000متری باشد که پس از مشهد و تهران در قزوین احداث می شود که البته مراحل اخذ مجوز آن کمی زمانبر است.

قاسمی با پیش بینی حداقل 15میلیاردتومان اعتبار برای احداث این مدرسه خاطرنشان کرد: برای این مدرسه 15کلاس پیش بینی شده که طرح استانی است و با امکانات خاص می تواند 500-400دانش آموز را تحت پوشش قراردهد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان خاصی مانند تیزهوشان جذب این مدرسه می شوند افزود: در یکسری از زیرساخت ها ضعف داریم که در این راستا فاز دوم درمانگاه فرهنگیان نادری با عنوان مرکز درمانی فرهنگیان در مهرگان با مساعدت 300شمیلیونی دکتر ذاکری از خیران احداث می شود.

این مقام مسئول افتتاح سالن کنفرانس آموزش و پرورش و تسهیل در ورودی این اداره کل با انجام اقدامات لازم را از برنامه های تکمیلی آموزش و پرورش قزوین در هفته معلم برشمرد.