به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، هادی پژوهش در جمع اعضا ستاد انتخابات شهرستان لارستان در سخنانی اظهار داشت: حضور و مشارکت مردم در انتخابات یک امر تعیین کننده در نظام جمهوری اسلامی ایران هست.
وی افزود:تأکید رهبر معظم انقلاب بر مشارکت، صرفاً یک توصیه ظاهری نیست، بلکه بر اساس و پایه تحلیل هایی است که آن تحلیل ها به موجودیت و به ارکان نظام اسلامی برمی گردد و دنیا بر روی حضور مردم حساب خاص و ویژه ای باز کرده است و هر زمان که مردم در هر کدام از مناسبت ها که نیاز به حضور بوده حاضر شده اند و ایفای نقش کرده اند ،آن وقت در موضوعات اقتصادی، امنیتی و در بخش های سیاسی خاصه در سیاست خارجی از یک اقتدار بالایی برخوردار بوده ایم.
معاون سیاسی استانداری فارس ادامه داد: همه جناح ها، احزاب و گروه ها با هر نوع گرایشی باید زمینه حضور حداکثری مردم را در پای صندوقهای اخذ رأی فراهم کنند، چون حضور با شکوه مردم در سرنوشت کشور تعیین کننده است ، لذا همه باید در این جهت گام برداریم تا یک انتخابات پرشور داشته باشیم که هم رضایت خداوند و هم رضایت مردم در پی داشته باشد.
وی در بخشی دیگری از سخنان  خود گفت: مردم ممکن است که نقد و انتقادی به عملکرد مدیریتی داشته باشند و در برخی حوزه ها ممکن است نسبت به مسائل کلان بخصوص در بحث اقتصاد و بیکاری و معیشتی دلخور و مشکل داشته باشند و این مشکلات هم اختصاص به دولت ندارد ، بلکه از بدو پیروزی انقلاب تا به امروز ما با فراز و فرودهای مختلفی روبرو بوده ایم که نگذاشته اند یک اقتصاد پویا شکل بگیرد و اقتصاد ما نتوانسته است جان بگیرد و این هم بخاطر تحریم هایی است که به این کشور تحمیل کرده اند و صرفاً درآمدها صرف هزینه های جاری شده است و در بخش سرمایه گذاری و افزایش تولید نیز مشکلاتی بوده که امیدواریم با شرایط مثبت و مناسبی که در تعاملات بین المللی با حفظ عزت و جایگاه مردم و نظام داشته ایم بتوانیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم.
پژوهش تصریح کرد: دلخوری های مردم را باید با توجیه کردن آنها رفع کنیم و آنطوری نباشد که کسی با صندوق رأی قهر کند، چرا که قهر کردن با صندوق رأی به معنی قهر کردن با  خود است و آن کسی که قهر می کند بداند که برنده نیست و کنار رفتن و کنار نشستن معنی آن نیست که شرایط بهتر می شود ، بلکه ممکن است با نبود ما شرایط بدتر هم بشود.
معاون سیاسی استانداری فارس تاکید کرد: همه اعضاء ستاد انتخابات اعم از هیئت های اجرایی،مجریان، ناظران، بازرسان،نمایندگان فرماندار و اعضاء شعب اخذ رأی باید قانون انتخابات را بفهمند،چرا که اگر به قانون مسلط نباشیم مطمئن باشید نمی توانیم انتخاباتی خوب را برگزار کنیم.
پژوهش ادامه داد:پس همه می بایست قانون انتخابات را به دقت مطالعه نماییم و برای جلوگیری از هر گونه تخلف به قانون پایبند باشیم. دیگر اینکه دقت و سرعت در عمل هم خیلی مهم است که همه ما بایستی آنرا سرلوحه کار خود قرار دهیم.
وی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: مردم به هر کسی رأی دادند و هر کسی را انتخاب کردند، آن رأی محترم است.