به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج ؛ رئیس دانشگاه یاسوج دراین مراسم گفت: دانشگاه یاسوج در سال گذشته موفقیت های خوبی در سطح ملی و بین المللی کسب کرده است.

دکتر محمودرضا رحیمی افزود: کسب رتبه 14 این دانشگاه در بین 71 دانشگاه جامع کشور در نظام رتبه بندی از جمله این موفقیت ها بوده است.

وی ادامه داد: بر‌اساس گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه یاسوج در جدیدترین رده‌بندی توانست از بسیاری از دانشگاه‌های جامع بزرگتر و قدیمی‌تر پیشی بگیرد.

رئیس دانشگاه یاسوج به شاخص‌های موثر در این ارزیابی اشاره کرد و گفت: این ارزیابی بر‌اساس توان پژوهشی، آموزشی، وجهه بین‌المللی، تسهیلات رفاهی و فعالیت‌های اجتماعی اقتصادی دانشگاه‌های کشور صورت گرفته که نشان‌دهنده عمق و کیفیت بالای فعالیت‌های دانشگاه یاسوج است.

دکتر رحیمی از کسب رتبه نهم این دانشگاه در تولیدات علمی خبر داد و افزود: عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج  رتبه چهارم در جشنواره نانو را کسب کرد.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و حمایت مسئولان وزارت علوم و متولیان امر ساخت آزمایشگاه مرکزی دانشگاه یاسوج در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع در دستور کار قرار گرفت که بعد از مدتی تعطیلی عملیات اجرایی آن مجدد آغاز شد.

دکتر رحیمی افزود: با وجود محدودیت در بودجه عمرانی و با تخصیص اعتبار از درآمدهای دانشگاه، در سال گذشته شاهد انقلابی در زمینه فضاهای فیزیکی این دانشگاه بودیم.

وی ادامه داد: دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یاسوج در سال جاری افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

در پایان این مراسم از اساتید برتر، پیشکسوت و ارتقاء یافته دانشگاه یاسوج تجلیل شدند.