به گزارش برنا از سنندج، نخستین دوره مسابقات بسکتبال سه نفره بانوان بالای ۱۸ سال کشور (ثبت شده در فدراسیون جهانی) با معرفی تیم های برتر در اراک پایان پذیرفت.

اولین دوره مسابقات بسکتبال سه نفره بانوان بالای ۱۸ سال با شرکت ۳۴ تیم از سراسر کشور طی روزهای ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه در سالن ورزشی شهید ثامنی اراک برگزار شد.

این مسابقات برای بازیکنان شرکت کننده دارای رنکینگ داخلی و جهانی است و در یک گیم ۱۰ دقیقه ای در نیمه زمین بسکتبال به همراه سه بازیکن اصلی و یک بازیکن ذخیره بدون حضور مربی انجام می شود .

دختران بسکتبالیست هیأت استان کردستان با شکست تمامی حریفان خود به فینال راه یافتند و موفق شدند در یک رقابت حساس و نفس گیر تیم ای ام سی گرگان را با نتیجه 13 بر 9 شکست دهند و با 7 بُرد پیاپی بر سکوی نخست اولین دوره مسابقات بسکتبال سه نفره بانوان کشور ایستادند.

پریسا کرمی، کیژان شکری، سارا احمدی و آنیتا غفوری بازیکنان تیم هیأت بسکتبال کردستان را در این مسابقات تشکیل می دادند و آرینا غفوری به عنوان سرپرست دختران ورزشکار استان را همراهی کرد.

پریسا کرمی بسکتبالیست کردستانی از سوی کادر فنی مسابقات به عنوان فنی ترین بازیکن در این رقابت ها انتخاب شد.

گفتنی است، در صورت موافقت فدراسیون بسکتبال، کردستان به عنوان تیم برتر می تواند در رقابت های جام باشگاه های آسیا در بخش سه نفره شرکت کند.