به گزارش برنا از سنندج، خانه جوان شماره یک شهر سنندج روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه رأس ساعت ۱۵ با حضور مسئولین کشوری و استانی افتتاج و به بهره برداری می رسد.

در این آئین محمد علی نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور، رضا حجتی مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، استاندار و مدیران کل دستگاه های دولتی استان کردستان حضور خواهند داشت.

خانه جوانان شهر نایسر با پیگیری های صورت گرفته معاونت فرهنگی و امور جوانان در راستای مکان اختصاصی برای فعالیت و امورات سازمان های مردم انجام شده است.

این مکان دارای ۳۵۰ متر مربع در دو طبقه می باشد و دارای اتاق ورزش و مشاوره، کتابخانه، سالن کنفرانس و در بخش های اداری جهت فعالیت های فرهنگی اجتماعی، مدنی و کارگاه های اوقات فراغت طراحی و صورت گرفته است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در رابطه با خانه جوان سنندج گفت، این طرح مکانی برای فعالیت ها و تصمیم گیری های جوانان می باشد و هزینه های اجاره این طرح از اعتبارات وزارت ورزش و جوانان و اداره کل تأمین خواهد شد.

هیرش رضایی به آسیب های اجتماعی در شهرهای استان کردستان اشاره کرد و گفت، با احداث خانه جوانان، سازمان های مردم نهاد می توانند بدون دغدغه در مکان مختص به خود به رفع آسیب ها و معضلات اجتماعی به پردازند.

رضایی در پایان اظهار داشت، رسیدگی به امورات و فعالیت های حوزه جوانان به عنوان مقوله مهم برای مسئولین باید در اولویت باشد و با توجهات و کم کردن انتظارات این حوزه می توانیم شاهد جامعه ایی شاداب و بدون آسیب های مختلف اجتماعی باشیم.