به گزارش خبر گزاری برنا در تهران، آیین تجلیل از اعضای شوراهای روستایی بخش بومهن در محل بخشداری بومهن برگزار شد.

بخشدار بومهن در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از همکاری و تعامل اعضای شوراهای روستایی با بخشداری به تعریف 61 پروژه برای روستاهای این بخش اشاره کرد و گفت: این پروژه ها حول محورهای عمرانی، اقتصادی و اجتماعی و با استفاده از اعتبارات دولتی و مشارکت های مردمی در دستور کار قرار گرفته بود که عمدتا به بهره برداری رسیده است.

وی اعتبار این پروژه ها را بیش از 16 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: در میان روستاهای بخش بومهن، باغکمش با تعریف 20 پروژه و اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان بیشترین حجم از فعالیت ها را به خود اختصاص داده است.

خدادادی احداث پل ها و معابر، اجرای عملیات گازرسانی، رفع مشکل آب شرب، تاسیس دهیاری برای 2 روستا، افزایش اشتغال در بخش کشاورزی با رونق کشت گلخانه ای و حمایت از کشت گونه های سازگار با شرایط منطقه، حمایت از دامپروری صنعتی و کمک به افزایش فعالیت واحدهای سنتی دامپروری به عنوان پروژه های حوزه عمرانی و اقتصادی نام برد و خاطرنشان کرد: احداث مجموعه های ورزشی و فرهنگی، اجرای گلگشت خانوارهای روستایی، برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف از جمله جشنواره غذا و ورزشی و برپایی یادواره شهدا در روستاها  نیز اقداماتی است که برای شاداب کردن مردم در روستاهای بخش بومهن انجام شده است.

خدادادی بهبود وضعیت بهداشت و سلامت مردم در روستاها را نیز یکی از اقدامات تاثیرگذار دانست و گفت: اعضای شوراهای روستایی و دهیاران با توجه به شناخت کافی از روستا با کمک مجموعه اجرایی و بخشداری برای برطرف سازی مشکلات قدم برمی داشتند که این قابل تقدیر است.

بخشدار بومهن در ادامه با اشاره به ساماندهی ساخت و سازهای روستایی افزود: ساخت و ساز در روستاها قانونمند نبود و بخشداری با کمک دهیاران و حمایت اعضای شوراها ضمن جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، مردم را با قوانین آشنا کرده و هم اکنون نزدیک به 100 پرونده در کمیسیون ماده 99 تشکیل شده است.

این مراسم با تجلیل از اعضای شوراهای روستایی پایان یافت و از دهیار روستای گلخندان نیز که در میان دهیاران کشور رتبه برتر را کسب کرده بود به صورت ویژه تجلیل شد.