به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، جمال انصاری رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: با توجه به اهمیت انتخابات و برگزاری رقابت سالم میان کاندیداها تحرکات کاندیداها و طرفدارانشان را در فضای مجازی به دقت رصد و با تخلفات احتمالی به شدت برخورد می کنیم.

انصاری تبیین کرد: تلاش هرچه بیشتر در خدمت رسانی به مردم و مراجعان به دستگاه قضایی، حمایت از تولید، اشتغال و فعالیت های اقتصادی مشروع و قانونی هم‌ جهت با تحقق شعار امسال و انجام وظایف قانونی در زمینه تأمین سلامت و امنیت انتخابات از جمله اموری است که به طور همزمان و با جدیت دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد فضای انتخاباتی سالم، تأمین امنیت انتخابات و برخورد با مجرمان و افردای که قصد بر هم زدن فضای انتخابات را دارند از جمله وظایف ماست که در انجام آن کوتاهی نخواهیم کرد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: در تأمین سلامت و امنیت انتخابات کوتاهی نمی کنیم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی را رصد خواهیم کرد.

وی بر لزوم نظارت جدی بر فعالیت های انتخاباتی در فضای مجازی نیز تاکید کرد و افزود: ما به همه گروه ها و جریان های رسمی که در چار چوب قانون حرکت می کنند احترام می گذاریم با این حال به همکاران تاکید کرده ایم که فضای مجازی را لحظه به لحظه رصد کنند و اگر تخلفی دیدند در راستای پیشگیری هشدار و تذکر لازم داده شود و در صورت تکرار بلافاصله برخورد مناسب و قانونی انجام گیرد.

انصاری خاطرنشان کرد: همه کسانی که قصد ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی را دارند و همه افرادی که در این زمینه فعالیت خواهند کرد بدانند که در فضای مجازی به سمت تخریب و توهین به دیگران و تخلفات و جرایم نروند.

وی اظهارکرد: از کاندیدا ها و هوادارانشان انتظار داریم که در راستای تحقق اهداف آسمانی و الهی قرآن قدم بردارند و فضا را آلوده و مسموم نکنند و از سخنران ها هم انتظار می رود که به منفی بافی روی نیاورند و از اهانت و جسارت به دیگران پرهیز کنند.

این مقام قضایی صداقت، راستی، حق‌محوری و انصاف را مهم و اساسی دانست و افزود: باید با پایبندی به اصول اخلاقی و کاری، مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کنیم.

انصاری با اشاره به احترام به قوانین و مقررات انتخاباتی بیان کرد: برخی افراد تبلیغات زود هنگام به ویژه در شبکه‌های اجتماعی دارند که این امر در حوزه شورا های شهر نمود بیشتری دارد که موارد این چنینی در حال رصد و پایش است و در زمان مقتضی با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه مجریان انتخابات باید بی‌طرفی کامل را رعایت کنند ادامه داد: هرگونه استفاده از اموال و امکانات دستگاه عمومی و دولتی در له یا علیه کاندیداها تخلف بوده و با متخلفان برخورد می شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین برگزاری انتخابات باشکوه و سالم را از اصول اساسی دانست و یادآورشد: باید زمینه برای تمام نهادها و جریانات سیاسی فراهم شود و ما نیز ملزم به برگزاری انتخابات سالم هستیم و در زمان مشاهده تخلفات انتخاباتی در ابتدا با تذکر سپس ارشاد و در نهایت با برخورد قضائی اقدام می‌کنیم.