به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حمید ره ‌انجام سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این جمعیت برگزار شد با اشاره به خدمات ارائه شده در عید نورز امسال اظهار کرد: با توجه به کوریدور بودن استان قزوین هر ساله شاهد عبور حجم زیادی از مسافران هستیم که در همین راستا 25پایگاه جمعیت هلال احمر استان قزوین در ۲جبهه جوانان و امدادرسانی در سطح استان جهت خدمت رسانی به مردم مستقرشد.

وی افزود: در چادرهای جوانان حدود ۷۰هزار نقشه و بروشور جهت راهنمایی مسافران توزیع و به ۶۱هزار و ۲۷۰ نفر خدمت‌ رسانی شد.

ره‌ انجام درباره دیگر اقدامات این جمعیت  بیان کرد:  ۲هزار و ۷۳۵تفر برای کارهای درمانی در سال جاری به آمبولانس‌های اتوبوسی ما مراجعه‌ داشته‌اند و ۱۶۰دستگاه آمبولانس درگیر عملیات بودند و همچنین ۱۲پرواز بالگرد برای انجام عملیات امداد و نجات داشته ‌ایم.

این مقام مسوول شاخص ‌ترین کار این جمعیت در حوزه آموزش ‌های همگانی را اجرای طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) اعلام کرد و افزود: طی این طرح بیش از ۴هزار خانوار در استان قزوین تحت آموزش چهره‌ به چهره با مراجعه به درب منازل قرار گرفتند و در حال حاضر هم دور پنجم این طرح آغاز شده است.

وی از هدف‌ گذاری برای ارتقای این طرح برای۱۴هزار خانوار خبرداد و گفت: درصدد هستیم در صورت تأمین اعتبارات تعداد خانوار تحت پوشش این طرح را به ۱۴هزار خانوار افزایش دهیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین درباره دیگر اقدامات این جمعیت بیان کرد: سال گذشته ۱۰هزار نفر از مردم از خدمات کاروان ‌های نیکوکاری استفاده کردند.

ره‌انجام ادامه داد: برای آموزش تیم‌ های امدادی به منظور اعزام آنان به  ماموریت های برون‌مرزی، فهرستی از اسامی یک تیم به تهران اعلام شده و این افراد در مرکز جمعیت هلال ‌احمر کشور آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه ۱۵پایگاه فعال هلال احمر قزوین در طول سال مشغول خدمت رسانی به مردم هستند افزود: بیش از ۴میلیارد تومان برای اجرای طرح‌ های عمرانی این جمعیت نیاز است که امیدواریم با تحقق آن شاهد اتفاقات خوبی در این جمعیت باشیم.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های جمعیت هلال احمر درباره تجهیزات هلال احمر  قزوین بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر استان قزوین دارای ۳۰دستگاه آمبولانس است و تا شهریور ماه نیز  تعدادی آمبولانس به این جمعیت و اضافه می شود.

ره‌انجام به برگزاری طرح فرشتگان رحمت هم اشاره کرد و گفت: در این طرح بیش از ۵هزار نفر از نیازمندان استان قزوین از خدمات حمایتی هلال احمر بهره‌مند شدند و برنامه‌هایی برای اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان با برپایی سفره‌های افطاری اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سال گذشته هزار و ۸۶۷نفر از خدمات فیزیوتراپی و بیش از ۲هزار نفر از خدمات دندانپزشکی درمانگاه هلال‌احمر استفاده کردند ضمن این‌ که سال گذشته واکسیناسیون حج به دلیل لغو اعزام حجاج با روند کاهشی مواجه شد.

این مقام مسئول با اشاره به نام گذاری ۱۸اردیبهشت ‌ماه به روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: به مناسبت این روز  همایش جوانان جاوید را برگزار خواهیم کرد که طی آن از جوانان برتر استان قزوین تقدیر می‌شود.

نادر میرزایی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این نشست برگزاری جشنواره مهرآورترین مربی دانش‌آموزی هلال‌احمر، اجرای طرح دادرس در مدارس استان قزوین را از جمله برنامه های پیش بینی شده توسط هلال احمر قزوین برای این هفته اعلام کرد.

میرزایی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای برنامه های مناسب در این هفته بتوانیم رضایت جامعه هدف و هموم مردم استان قزوین را جلب کنیم.