به گزارش خبرگزاری برنا  از پلیس البرز، سرهنگ جواد صفایی افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر سرقت مسلحانه دو نفر از راننده یک دستگاه خودرو سواری کیا سراتو پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی اضافه کرد : اقدامات اولیه جهت شناسایی سارقان آغاز شده بود که ماموران در جریان یک سرقت مسلحانه نافرجام دیگر از راننده یک دستگاه خودرو تویوتا قرار گرفتند .

صفایی افزود : با توجه به حساسیت موضوع ، پرونده با شتاب بیشتر پیگیری شد و ماموران با اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت های شبانه روزی در نهایت یکی از متهمان را دستگیر و در پی اعترافات وی مبنی بر سرقت های مسلحانه با همدستی فرد دیگری ، محل اختفاء متهم در تهران شناسایی شد.

وی ادامه داد: ماموران پس از اطمینان از حضور متهم در منزلش وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند؛ در بازرسی از محل دو قبضه اسلحه ، هشت جفت پلاک سرقتی ، تعدادی اموال سرقتی و مدارک شناسایی مالباختگان و سه دستگاه خودرو BMW ، یک دستگاه خودرو کیا سراتو و یک دستگاه پژو 405 مسروقه که از آن در سرقت های مسلحانه استفاده می کردند، کشف شد .

رئیس پلیس آگاهی استان در تشریح جزئیات سرقت های مسلحانه اعضای این باند گفت : متهمان تحت عنوان ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و یا پلیس آگاهی با کمین در مناطق خلوت شهر کرج ، جلوی خودروهای عبوری را گرفته و با تهدید اسلحه ، با ادعای اینکه راننده خودرو اقدام به حمل مواد مخدر کرده است و یا مظنون به قتل است یکی از سارقان راننده را سوار برخودرو پژو 405 سرقتی کرده و همدست وی نیز پس از انتقال خودرو مذکور به مکان مناسبی با تعویض پلاک اصلی با پلاک سرقتی از آن در جرایم کلاهبرداری و سرقت استفاده می کردند .

وی ادامه داد: با توجه به احتمال سرقت های دیگر اعضای این باند از افراد متعدد ،بازپرس شعبه 22 دادسرای کرج ، دستور چاپ تصاویر بدون پوشش متهمان را در رسانه های جمعی صادر کرده است ، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این افراد مورد سرقت قرار گرفته اند درخواست می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی کرج ، بلوار تعاون و یا شعبه 22 دادسرای ناحیه کرج مراجعه کنند .