به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، همایش تجلیل از تلاشگران حوزه تعلیم و تربیت با حضور مرضیه گرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش، معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین و جمعی از مسئولین و کارشناسان برگزار شد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش در جمع مؤسسین مراکز آموزشی غیردولتی اظهار کرد: انتظار می رود دستگاه ‌های مختلف برای توسعه در امر تعلیم و تربیت مشارکت کنند.

وی افزود: توسعه فرهنگی، اقتصادی و عمرانی در کشور با حمایت‌ ها و اجرای برنامه ‌های ویژه در آموزش و پرورش صورت می گیرد و معیار و اساس فعالیت وزارت آموزش و پرورش در زمینه مدارس غیر دولتی سند تحول بنیادین است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: حمایت از مدارس غیردولتی را وظیفه خود می دانیم ضمن اینکه در این مدارس اتفاقات و اقدامات خوبی صورت می گیرد.

مرتضی سمیعی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این همایش گفت: باید مشارکت مردم را در بحث آموزش و پرورش داشته باشیم تا مدارس دولتی و غیردولتی تقویت شوند.

وی افزود: مشارکت مردم در آموزش و پرورش یک اصل است و تلاش خواهیم کرد مساعدت استان قزوین را از مدارس غیردولتی دریغ نکنیم.

سمیعی تصریح کرد: باید در مدارس هم نگاه آموزشی و هم پرورشی داشته باشیم و کسانی که به تاریخ و فرهنگ کشورشان خدمت کردند کشوری توسعه یافته داشته اند.

در پایان این مراسم از جمعی از تلاشگران حوزه تعلیم و تربیت که دارای نیم قرن تجربه آموزشی بودند با اهدای لوح تقدیر گردید.

آموزش و پرورش2