به گزارش برنا، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل ظهر شنبه در همایش تجلیل و گرامیداشت مقام معلم در اردبیل تصریح کرد:در سال تحصیلی گذشته تحولات شاخصی در آموزش‌وپرورش استان شاهد بودیم از جمله اینکه ۴۰۰ مدرسه با ارزش ۲۴ میلیارد تومان احداث شد.

احمد ناصری افزود: علاوه بر این تجهیزات گرمایشی ۱۰۰ مدرسه به مبلغ چهار میلیارد تومان نیز استانداردسازی شد و در قالب کاروان امید هفت میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده و در اختیار مدارس قرار گرفت.

وی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی کمک‌های اولیا به مدارس استان متذکر شد: با فرهنگ‌سازی مناسب مشارکت عمومی مردم به آموزش‌وپرورش بهبود یافته است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان به تحقق ۹۶.۲ درصدی درآمد پیش بینی شده سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر این خیرین نیز احداث فضاهای آموزشی را متعهد شده‌اند.

ناصری توسعه مراکز رفاهی اردبیل، سرعین، خلخال، گرمی و بیله سوار و ساخت مراکز درمانی در اردبیل، پارس‌آباد و مشگین شهر را از دیگر اقدامات سال گذشته دانست و گفت: علاوه بر این مرکز اسکان بیماران صعب‌العلاج فرهنگی در اردبیل تجهیز شده است.

وی به احداث دو مرکز ثابت پذیرش مهمانان فرهنگی اشاره و تصریح کرد: دو مرکز ثابت اصلاح اوراق امتحانی و بهبود فضاهای ورزشی از دیگر اقدامات است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به راه‌اندازی موزه آموزش‌وپرورش اضافه کرد: ۸۰۰ سند برای نمایش در این موزه آماده‌سازی شده است.

به گفته ناصری برای ترمیم و تقویت برنامه‌های آموزشی بنیاد علمی و فرهنگی علوی به میزان یک میلیارد تومان در استان اجرای برنامه دارد.

وی افزود: در حمایت از معلمان نیز بخش قابل توجهی از مطالبات از جمله پاداش سال‌های ۹۴ و ۹۵ پرداخت شده و تا اواخر امسال یا سال آینده نظام رتبه‌بندی معلمان استان نیز عملیاتی می‌شود.