به گزارش برنا،

مجید خدابخش ظهر شنبه در همایش تجلیل و گرامیداشت مقام معلم در اردبیل تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد محتوای آموزشی در آموزش‌وپرورش بر مبنای تربیت ضریب هوشی نهادینه شده است.

وی افزود: این در حالی است که در دنیای امروز به مقوله هوش هیجانی توجه می‌شود و لازم است نظام آموزشی متناسب با ضرورت‌های روز جامعه محتوای خود را اصلاح کند.

استاندار اردبیل تأکید کرد: با توجه به نقش تربیتی آموزشی و پرورش در جامعه، کار اصلی هدایت جامعه از طریق این نهاد انجام می‌شود و به همین دلیل محتوای ارائه شده از اهمیت ویژه برخوردار است.

خدابخش در خصوص مشکلات معیشتی معلمان نیز افزود: ضروری است اتاق فکری با حضور معلمان تشکیل شده و برای بهبود وضعیت معلمان هم اندیشی شود.

رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان متذکر شد: می‌توان به منظور بهبود وضعیت معلمان حتی پیشنهاداتی در سطح کشور مطرح کرد و لازم است همفکری‌هایی صورت گیرد.

وی افزود: متأسفانه در سال‌های اخیر افرادی وارد آموزش‌وپرورش شده‌اند که نباید می‌شدند و در رشته‌های درسی تدریس می‌کنند که نباید می‌کردند.

خدابخش  تأکید کرد: در وضعیتی که بر اساس مطالعات مدرسه از قابل‌اعتمادترین نهادها است، لازم است به اعتماد مردم نیز با اصلاح مشکلات پاسخ مطلوب داد.