به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان سردار محمد قنبری ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان  به انهدام یک باند توزیع مواد مخدر در استان اشاره کرد و اظهارداشت: از یک ماه پیش این باند مواد مخدر زیر نظر عوامل اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار داشت.

وی افزود: فعالیت اعضای این باند از سمت جنوب به سمت استان لرستان بود تا اینکه روز گذشته عوامل پلیس این افراد را رصد  و به محض وارد به استان آن‌ها را تعقیب کردند.

فرمانده نیروی انتظامی استان لرستان عنوان کرد: اعضای این باند بعد از اینکه مواد را از جاسازی یک دستگاه کامیون خالی و سوار یک دستگاه نیسان کردند، عوامل پلیس که از قبل مستقر شده بود وارد عمل شده و اعضای  باند را که سه نفر بودند دستگیرکردند.

وی بیان کرد: با دستگیری اعضای این باند مواد مخدر سه دستگاه خودرو از آنها  توقیف و مقدار250 کیلوگرم مواد مخدر که به طرز ماهرانه‌ای  جاسازی شده بود کشف شد.

قنبری گفت: این مواد برای یکی از روستاهای حوالی شهرستان خرم‌آباد بود که قبل از اینکه به مقصد برسد در مسیری که از آن جاسازی تخلیه شد و قرار بود در انباری که به صورت مخفی در یکی از روستاهای این شهرستان نگه‌داری شود توسط عوامل پلیس کشف شد.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از ابتدای سال عزم خود را جزم کرده‌اند تا قاطع‌تر از گذشته و با تلاش و امکانات بیشتر به امر مبارزه بپردازند.

فرمانده نیروی انتظامی استان لرستان تصریح کرد: این هشدار را به مواد فروشان عمده و خرده فروشان می‌دهیم که همه اقدامات و فعالیت‌های آنها تحت کنترل عوامل پلیس است  به طوری که اشراف اطلاعاتی عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به حدی زیاد است که از ابتدای سال 96 تاکنون سه عملیات در خارج از استان داشته‌ایم.

وی میزان کشفیات مواد مخدر خارج از استان را 300کیلوگرم  دانست و اظهارداشت: اگر این میزان کشفیات را به  کشفیات داخل استان اضافه کنیم در کمتر از دو ماه بیش از یک تن مواد مخدر در استان کشف شده است.

قنبری افزود: مبارزه با قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در دو بعد جواب داده است به طوری که عوامل پلیس در بعد کشفیات عمده که به صورت ترانزیت از استان ما عبور می‌کند موفق شدند تا کنون بالغ بر 800 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف کنند که از این 800 کیلوگرم 15 کیلوگرم مواد مخدر صنعتی بوده است.