به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، اولین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آوج در سال 1396 با حضور محمد مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین، سلیمانی فرماندار و محمدی مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان آوج و مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان در دفتر فرمانداری آوج برگزار شد.

در این نشست ابتدا محمد مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان افزود: اولویت اصلی اداره کل ورزش وجوانان استان اقشار جوان وپاسخگویی به نیازها و دغدغه های آنهاست.

وی ادامه داد: رفع دغدغه های اساسی جوانان درزمینه شغل، ازدواج و تهیه مسکن باید بطورجدی با هماهنگی و همکاری دستگاهها دردستور کارقرار گیرد.

مشهدی آقایی هم افزایی فعالیتهای دستگاهها، پیگیری و نظارت براجرای دقیق برنامه ها درسطح شهرستان راازاهم اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرد وافزود: ستاد استانی نیز با همکاری فرمانداری درجهت اجرای مصوبات جلسات و رفع مشکلات مشارکت وهمکاری لازم را خواهدداشت.

در ادامه علی اکبر سلیمانی فرماندار آوج گفت: جوانان محرک جامعه، محور تحول و بالندگی و نقش آفرین در مسیر رشد و تحقق اهداف کشور از جمله اقتصاد مقاومتی به شمار می روند.

وی اضافه کرد: اعتماد به جوانان و سپردن مسئولیت ها و کارهای بزرگ به آنها موجب تقویت خودباوری و عزم و اراده بیشتر این قشر برای کمک به رشد و توسعه کشور می شود.

فرماندار آوج اشتغال، ازدواج و مسکن را ازاولویت ها و نیازهای اساسی جوانان عنوان کرد و یادآورشد: دولت تدبیر وامید با درک اهمیت جایگاه جوانان به عنوان عناصر مولد جامعه در راستای رفع مشکلات آنان اقدام های قابل توجهی انجام داده و بسترمناسب برای مشارکت و تاثیرگذاری آنها را درعرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی با توسعه فضاهای علمی و آموزشی و هنری و احیای بنگاههای تولیدی، اشتغال زایی و بهبود فضای کسب و کار فراهم ساخته است.

رئیس ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان آوج در ادامه شناسایی و پایش مسائل و مشکلات جوانان را از اهداف اصلی این ستاد عنوان کرد و افزود: دستیابی به اهداف کلی در این ستاد نیازمند درک حساسیت حوزه جوانان، تعامل، هماهنگی و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای فعال و همچنین مردم دراین حوزه مهم است.

سلیمانی در ادامه نقش آموزش های فنی و حرفه ای را درجهت پرکردن اوقات فراغت جوانان و توانمندسازی آنها بسیار موثر عنوان کرد و گفت: باید جوانان را به سمت حضور در دوره های فنی و حرفه ای سوق دهیم.

فرماندارآوج بر ترویج ورزش در بین جوانان تاکید واظهار کرد: یکی از راه های حفظ نشاط و سلامتی و همچنین مصون ماندن از آسیب های اجتماعی توجه جوانان به ورزش است که در این زمینه باید برنامه ریزی های بیشتری را از سوی مسئولان ذیربط شاهد باشیم.