به گزارش برنا آذربایجان غربی، بعد از ظهر روز شنبه (16 اردیبهشت ماه) با حضور سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح توسعه بیمارستان بوکان افتتاح شد.

با افتتاح این طرح که عملیات اجرایی آن از سال 1387 شروع شد، 138 تخت فعال به تختهای بیمارستان بوکان اضافه شد و تعداد تختهاicu  این بیمارستان از هشت تخت به   40 تخت افزایش پیدا کرده است.

«جمال خسروی» فرماندار شهرستان بوکان در مراسم دیدار مردم بوکان با وزیر بهداشت و درمان که در سالن سیمرغ برگزار شد، گفت: با افتتاح این پروژه به ازای هر یک هزار نفر یک تخت در بوکان خواهیم داشت و به این ترتیب بوکان به استانداردهای بین المللی نزدیک شده است.

«داریوش نصر» مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان  غربی نیز در این مراسم گفت:برای ساخت توسعه بیمارستان بوکان 11میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و این پروژه در زمینی به مساحت 25 هزار و 336 مترمربع و با زیربنای هفت هزار و 986 مترمربع در 2 طبقه اجرا شده است. شامل بخش های درمانگاه، جراحی زنان و مردان، مراقبت های ویژه، آزمایشگاه، رادیولوژی، رادیوگرافی، ام.آر.آی، سی.تی.اسکن، سی.سی.یو، آی.سی.یو، داروخانه و دیگر بخش های بیمارستانی است.