به گزارش  خبرگزاری برناازلرستان ؛ مهدی علی اکبر زاده به مشارکت بیش از یک میلیون دانش آموز در فراخوان پرسش مهر اشاره کرد و افزود : جوانان و نوجوانان به دلیل همگامی با تکنولوژی های روز بیش از بزرگسالان سواد رسانه دارند و در فضاهای مجازی حضور دارند .

وی در این آیین که در پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی شهرستان خرم آباد برگزار شد ، تاکید کرد : جوانان در عرصه سوادرسانه ای بیش از دیگران توانایی تجزیه و تحلیل برنامه های رسانه ای را دارند و می دانند که در پس تمام برنامه ها و فیلم ها جه هدفی نهفته است و فیلم و گزارش رسانه ای می خواهد چه پیامی را به مردم انتقال دهد . 

علی اکبر زاده بر این نکته تاکید کرد : زمان فریبکاری و دروغ پردازی به پایان رسیده است و همه چیز برای افکار عمومی مانند شیشه ای شفاف کاملا هویداست .   

  وی به آگاهی نسل جوان هم اشاره کرد : دانش آموز امروز می داند که در فضای رسانه ای امروز نیاز به تعامل هست و تقابل جواب نمی دهد .

علی اکبر زاده تصریح کرد :  خداوند انسان را خلق کرده است که  تا نهایت دانایی و دانستن پیش رود و همه چیز را بداند . وی بر این نکته تاکید کرد که در این فضا قیچی کردن و بریدن قسمتی از واقعیت ها قابل تصور نیست و نمی شود چیزی را در این زمانه از بین برد و نادیده گرفت و ادامه داد : امروز جامعه ما بیش از اسطوره سازی نیازمند اسوه سازی است و باید اجازه داد تا جوانان  الگو را ببینند . علی اکبر زاده تصریح کرد : نمی شود دانش آموزان را از دیدن الگوها محروم کرد و اساساً امکان ندارد دیدن و شنیدن را از انسان سلب کرد .

وی تاکید کرد : ما در دنیای زندگی می کنیم که عطش اتساع در آن هست نه انفصال و نباید این فضا از ما گرفته شود .

علی اکبر زاده پرسش مهر ریاست جمهور را توجه به افکارو اندیشه های نسل جوان عنوان کرد و گفت : باید لبخند را بر چهره ها نشست و با لبخند با مردم سخن گفت . 

علی اکبر زاده تاکید کرد : ما برای تعامل با دنیا به چهره ای خندان و با نشاط نیازمند هستیم و باید بدانیم که در سایه لبخند و محبت خشونت رخت برمی بندد و تعامل ودوستی فرش می گستراند  .

وی تاکید کرد : باید با لبخند امید را به دیگران نوید داد .

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش به رشد 18درصدی مشارکت در فراخوان پرسش مهر اشاره کرد و افزود : نزدیک به 4میلیون اثر درفراخوان  پرسش مهر امسال شرکت کرده اند  که در طول 16سال گذشته کم نظیر بوده است. 

وی در ادامه به انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرو دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت : مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مهمترین رویکرد است و باید نسل جوان با مشورت دادن به والدین و بزرگترها کمک کنند تا انتخابی آگاهانه صورت گیرد .