به گزارش خبرگزاری برنا مرکزی ؛ این نشست با حضور حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام شفیعی مسئول دارالقرآن اداره کل، نمایندگان شورای عالی قرآن و قاریانم و مرتلین و همچنین نمایندگان صدا و سیمای استان برگزار گردید.

حجت الاسلام شفیعی با توجه به اولین نشستی که در صدا و سیمای استان برگزار شد گفت: در اولین جلسه هماهنگی قاریان تلاوت قرآن نقاط ضعف و قوت در سنوات گذشته مطرح گردید که به نقاط قوت نیروی بیشتر می افزاییم و در نقاط ضعف تا حد توان تلاش می شود تا اصلاح گردند.

وی افزود: مراسم جزء خوانی قرآن کریم همانند برنامه ریزی های سنوات گذشته روزانه یک جزء از قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک به صورت زنده از شبکه استانی آفتاب پخش خواهد شد و همچنین 2 برنامه هم با هماهنگی های مدیرکل صدا و سیمای استان از شبکه شما پخش خواهد شد.

مسئول دارالقرآن اداره کل گفت: هماهنگی جهت اجرای منظم و باشکوه قرائت جزءخوانی قرآن کریم با دستگاههای اجرایی صورت گرفته و امسال شاهد یکی از بهترین برنامه های این مراسم هستیم.

حجت الاسلام شفیعی بیان کرد: در بحث دکور و مکان جلوس قاریان و تعیین مانع و شاخص ها و چیدمان رحل و قرآن ها هماهنگی های لازم با مسئول مصلی بیت المقدس و کارگردان تلویزیونی شبکه آفتاب صورت گرفته تا به بهترین نحو ممکن اجرا و تصویربرداری شود.

وی در پایان اضافه کرد: نکات فنی و زمانی که در سال 95 وجود داشت بسیار مطلوب بود و همانند سال گذشته اجرا خواهد شد و جلسه هماهنگی مرتلین در روزها آینده برگزار خواهد شد.