به گزارش خبرگزاری برنا مرکزی ؛ عزیز فیلی در ابتدا به برقراری پروازهای داخلی و خارجی از فرودگاه اراک پرداخت و اظهار داشت:فرودگاه اراک در سنوات قبل در زمینی به وسعت 470 هکتار احداث شده بود لیکن به علت نواقص فنی مهندسی تا سال 1394  هیچ گونه پرواز منظمی از این فرودگاه انجام نمی شد .

وی ابراز داشت: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، موضوع تطویل باند و تجهیز و استاندارد سازی فرودگاه اراک جهت پرواز انواع هواپیماهای داخلی و خارجی در دستور کار قرار گرفت.

وی کوتاهی طول باند، عدم وجود استریپهای جانبی و مجهز نبودن فرودگاه اراک به سیستم روشنایی باند را از مهمترین نواقص این فرودگاه برشمرد و گفت: طول باند از 3000 متر به 3700 متر افزایش یافت و در این راستا یک پل بتنی بطول 60 متر جهت عبور روان آبها در قسمت پایانی باند احداث و استریپهای دو طرف باند از هر طرف به طول 3700 متر و پهنای 60 متر ایجاد شد.

معاون استاندار مرکزی افزود: اجرای پروژه لایتینگ باند فرودگاه از موارد بسیار مهمی است که علاوه بر تامین اعتبار لازم، با همکاری سازمان هواپیمایی کشور اجرا شد و امکان نشست و برخاست هواپیماها در شب و شرایط مه آلود فراهم گردید و با استاندارد سازی و خرید تجهیزات لازم، پروازهای داخلی و خارجی از فرودگاه اراک به مقاصد مشهد مقدس، کیش، عسلویه، بغداد و نجف برقرار شد.

فیلی اعتبار صرف شده برای اقدامات عمرانی ، خرید تجهیزات و استاندارد سازی فرودگاه اراک 5 میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: تطویل و تکمیل باند، احداث استریپها و اجرای پروژه لایتنگ ، خرید تجهیزات و استاندارد سازی فرودگاه اراک ، با مدیریت دفتر فنی استانداری و اقدامات تعاملی و همکاری دستگاههای اجرایی  استان ، با صرف کمترین اعتبار ممکن صورت گرفت که قابل تامل است.

وی به تکمیل و بهره برداری از باند دوم بزرگراه خمین – اراک در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود:  تکمیل پروژه نیمه کاره محور اراک – خمین بدلیل حجم ترافیک و همچنین وجود دسترسی های متعدد ، با جدیت در دستور کار قرار گرفت و با صرف اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان در آبان ماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

رئیس شواری هماهنگی ترافیک استان مرکزی به بهره برداری از قطعات یک و دو  بزرگراه ساوه – بویین زهرا بطول 48 کیلومتر در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: به منظورتسهیل در رفت و آمد و روان سازی ترافیک سنگین محورهای شمال غرب و غرب به فلات مرکزی و بنادر جنوبی کشور از بزرگراه ساوه – بویین زهرا و  ارتقاء ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات جانی و مالی در این محور ، قطعات یک و دو این بزرگراه  با مجموع طول باندها، رمپ ها و لوپ ها و تقاطع ها با صرف اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان احداث و زیر بار ترافیک قرار گرفت.

فیلی ضمن تاکید بر اهمیت اقدامات راهداری در راستای ارتقاء ایمنی سفر و حفظ جان رانندگان و مسافران، شاخص عملکرد دولت در حوزه راهداری استان برشمرد و اظهار داشت: 62 نقطه حادثه خیز در محورهای اصلی استان شناسایی شد و 30 نقطه آن با صرف اعتباری بالغ بر 17 میلیارد تومان و با ترانشه برداری ، احداث زیرگذر و اصلاح هندسی  بطور کامل حذف گردید و 32 نقطه دیگر با اقدامات راهداری آشکار سازی شده که در برنامه کاری راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار دارد.

وی اضافه کرد: طی سه سال و نیم گذشته سه راهدار خانه در محورهای ساوه – همدان ،ساوه – تهران و گردنه گیان تفرش احداث شده  و سه باب راهدارخانه دیگر در محور پر تردد سلفچگان تا بروجرد، بطور کامل نوسازی گردیده  و همچنین بهره برداری از  مجتمع خدمات بین راهی غیر دولتی خورشید که در زمینی به مساحت 21 هزار مترمربع در محور ساوه – بوئین زهرا احداث گردیده، گوشه ای از اقدامات بی شمار راهداری است که در ارتقاء ایمنی جاده های استان نقش بسزایی دارد.

فیلی ابراز داشت: احداث 5 تقاطع غیر همسطح در سطح شهر اراک با صرف اعتباری بالغ بر 110 میلیارد تومان بعلاوه احداث یک تقاطع غیر همسطح و زیرگذر در شهر ساوه با صرف اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان از جمله اقدامات عمرانی است که در بخش حمل و نقل درون شهری در دو شهر مذکور صورت گرفته است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اضافه کرد: عقد قرارداد و انجام اقدامات اولیه جهت احداث آزاد راه کنار گذر شمالی شهر اراک بطور 65 کیلومتر صورت گرفته که انشاا... عملیات اجرایی آن  با مشارکت بخش دولتی و غیر دولتی و با برآورد اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان در مرحله عقد قرارداد نهایی با شرکت جهاد نصر استان مرکزی می باشد.