به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در نشست شورای اداری مدیران استان که با حضور علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات اظهارکرد: رای مردم می تواند سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کند و به همین خاطرهم همه مردم باید با انگیزه پای صندوق های رای حاضرشوند.

همتی افزود: باید با حضور گسترده و پرشور در انتخابات، شاهد ثبت حماسه دیگری از سوی مردم مومن و ولایتمدار ایران در تاریخ انقلاب و نظام باشیم.

وی ادامه داد: همواره در انتخابات های مختلف دغدغه مقام معظم رهبری این بوده که رویداد انتخابات سایه بر دیگر امور کشور نیاندازد بنابراین همه مدیران باید تا آخرین لحظه خدمت به وظائف خود عمل کنند.

استاندار قزوین در ادامه بر مشارکت گسترده عموم مردم در انتخابات 29 اردیبهشت تاکید کرد و گفت: انتخابات عظیم ترین سرمایه و مهم ترین مولفه انقلاب و نظام است و بابد مردم را تشویق و اهمیت این رویداد بزرگ را برای آنها تبیین کنیم.

وی مشارکت بالا،آرامش و امنیت،اجرای دقیق قانون و رعایت اخلاق را چهار مولفه مهم مورد تاکید معظم له و دولت در برپایی انتخاباتی سالم ذکر کرد و ادامه داد: ما نیز در سطح استان تمام تلاش خود را برای تحقق این مولفه ها به کار می گیریم چرا که در صورت رعایت نکردن آنها دچار خسران خواهیم شد.

استاندار قزوین با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در استان در سال گذشته گفت: در حوزه تولید هزار و 111واحد تولیدی اعم از کوچک، متوسط و بزرگ در بسته حمایتی دولت قرار گرفت و در یازده کارگروه جداگانه 114 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای این واحدها در نظر گرفته شد.

همتی پایدار کردن وضع موجود و جلوگیری از تعطیلی واحدها ،حفظ و تثبیت اشتغال و افزایش تولید را از مهم ترین اهداف ابن اقدام ها ذکر کرد و افزود: سال گذشته برای 22 هزار نفر شغل جدید ایجاد شد که نزدیک 14هزار نفر آنها کد جدید تامین اجتماعی دریافت کردند.

وی ابراز کرد: در سال قبل همچنین شاهد انجام 675 میلیون دلار صادرات از قزوین بودیم که نسبت به قبل از برجام با حدود 300 میلیون دلار صادرات رقم قابل توجهی است.

استاندار قزوین گفت: در سال قبل همچنین در سایه حمایت های دولت 50 مورد از واحدهایی که واگذار یا تعطیل شده بودند در مسیر حمایت و برگشت به چرخه تولید قرارگرفتند.

همتی تزریق منابع برای راه اندازی و آب گیری از چند سد بزرگ و کوچک از جمله نهب،بالاخانلو و چنگوره را که به دلیل عدم تزریق منابع راکد مانده بودند را از دیگر اقدام های انجام شده ذکر کرد.

استاندار قزوین همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرائی انتقال آب سد طالقان به قزوین،اجرای 20 هزار هکتار آبیاری قطره ای و احداث خط آهن دوم قزوین-تهران گفت: دستور احداث راه آهن قزوین به قم نیز صادر شده و این طرح اکنون در حال مطالعه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حمایت های دولت 255 طرح نیمه تمام را در سال گذشته به بخش خصوصی و مجموعه های غیردولتی واگذار کردیم.

استاندار قزوین افزود: قزوین از ابتدای استان شدن ضعیف ترین بودجه جاری و عمرانی استان های کشور را داشت اما در سال گذشته با پیگیری های مستمر از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، بودجه جاری قزوین بالاترین افزایش را در بین استان های کشور به خود اختصاص داد و بودجه عمرانی استان نیز به 2 برابر قبل رسید.

همتی ادامه داد: در حوزه بیمارستان ها نیز با آغاز ساخت بیمارستان های 700 تختخوابی قزوین،120تختخوابی الوند و فضای الحاقی بیمارستان شهیدرجائی تعداد هزار تخت بیمارستانی به استان اضافه می شود.

وی همچنین از انتقال پادگان لشگر 16زرهی از شهر قزوین به مکانی مناسب تر در آینده خبر داد و گفت: در طی چند نشست با ارتش و پیشنهاد چند گزینه به توافقاتی در این زمینه رسیده ایم تا هر چه زودتر فرایند خروج پادگان از شهر قزوین کلید بخورد.

استاندار قزوین در پایان با اشاره به برنامه ریزی مدیریت استان برای اشتغال زایی جوانان، گفت: در سال جاری برای ایجاد 20 هزار فرصت شغلی هدف گذاری کرده ایم.

در پایان این مراسم یک معلم نمونه کشوری و 21 معلم نمونه استانی قزوین مورد تجلیل قرار گرفتند.