به گزارش برنا،عباس کریمی روز چهارشنبه در جلسه توجیهی ناظرین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلخال افزود: 130 سرناظر نیز بر نحوه فعالیت ناظرین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان در یک هزار و 595 شعبه اخذ رای در مناطق مختلف استان اردبیل نظارت می کنند.
وی گفت: حفظ و حراست از آرای مردم ، امانت داری و جلوگیری از هرگونه دخالت افراد غیر مسوول در روند انتخابات و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات سالم ، پرشور و با حضور گسترده مردم با حفظ بی طرفی و جانبداری از فرد ، گروه و یا جناح خاصی از اهم وظایف ناظرین بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان است.
او اظهار کرد: انتظار از ناظرین حاضر در این دوره از انتخابات انجام این وظیفه خطیر به نحو احسن و شایسته است.
کریمی افزود: انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدای پیروزی به دست مردم اداره شده و در ادامه راه پر فراز و نشیب انقلاب نیز مردم همواره اداره کننده آن خواهند بود.
وی برگزاری انتخابات پرشور و گسترده مردمی در ایران اسلامی را خواسته دوستان ملت و کشور و کم رنگ کردن حضور مردم در صحنه این انتخابات را خواسته دشمنان نظام اسلامی دانست.
ضرغام شهنوازی ، رئیس هیات نظارت پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلخال نیز در این جلسه از فعالیت 151 ناظر و 10 سر ناظر در 132 شعبه اخذ رای این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی این شهرستان در 29 اردیبهشت خبر داد.
او ناظرین خلخال را به دقت در انجام امور محوله و پرهیز از جانبداری از نامزدها و یا گروههای سیاسی و جناحی تا پایان زمان انتخابات فراخواند.
6 هزار و 609 نامزد شورای شهر و روستا در استان اردبیل رقابت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند.
از این تعداد 140 نفر در شهرها و سه هزار و 273 نفر در روستاها بعنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب خواهند شد.
یک هزار و 595 شعبه اخذ رای در استان تعیین شده که یک هزار و 79 شعبه روستایی و 516 شعبه آن شهری هستند.