به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ تیم ملی والیبال ایران که از مهدی مرندی لیبروی شایسته و قزوینی در ترکیب خود بهره می برد؛ در دومین مسابقه تدارکاتی خود با تیم ملی اسلوونی با ارائه عملکرد هماهنگ‌تر نسبت به بازی نخست، به پیروزی رسید.

تیم ملی والیبال ایران (دوشنبه شب) در چهارمین دیدار دوستانه و تدارکاتی در اردوی برون مرزی پیش از آغاز لیگ جهانی 2017، برای دومین بار به مصاف تیم ملی والیبال اسلوونی رفت.

تیم ملی والیبال اسلوونی که خود را برای شرکت در مسابقات انتخابی جهان در قاره اروپا و حضور در سطح دو لیگ جهانی 2017 آماده می‌کند، اسلوبودان کواچ سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران را به خدمت گرفته است.

در ابتدای این مسابقه سرمربیان دو تیم اعلام کردند که بر اساس توافق قبلی مسابقه تدارکاتی تیم های ملی والیبال ایران و اسلوونی در پنج ست 25 امتیازی برگزار شود.

تیم ملی والیبال ایران که در دیدار نخست 3 بر 2 مغلوب تیم آماده اسلوونی شده بود، در دومین جدال تدارکاتی 3 بر 2 به پیروزی رسید تا با برطرف کردن نقاط ضعف، برای لیگ جهانی آماده‌ شود.

ملی پوشان کشورمان در ست‌های اول و دوم با امتیاز مشابه 25 بر 23 مغلوب تیم میزبان شدند اما در ست‌های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 14 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند.

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست نخست ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی و مجتبی میرزاجانپور را به میدان فرستاد و از مهدی مرندی برای دریافت و از مصطفی حیدری برای توپگیری استفاده کرد.

این مسابقه در سالن ورزشی لوبلیانا برگزار شد و با وجود اینکه مسئولین برگزاری اعلام کرده بودند که این دیدار بدون تماشاگر برگزار می‌شود، ولی تعداد انگشت شماری تماشاگر در سالن حضور داشتند.

 از سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی هم چند نفر برای تماشای این مسابقه خود را به سالن ورزشی شهر لوبلیانا رسانده بودند.